Yükleniyor...

Arkansas’ın ilçeleri kripto madenciliği düzenlemeleri için harekete geçti

ABD Arkansas eyaletindeki bazı ilçeler kripto madencilik düzenlemeleri için harekete geçiyor.

storj madenciligi

ABD Arkansas eyaletindeki bazı ilçeler kripto madencilik düzenlemeleri için harekete geçiyor.

Kripto madenciliğinin ses kısmına odaklanan bu regülasyonlar Arkansas‘ın bazı ilçelerinde gündeme geldi. Bununla birlikte eyaletin bazı ilçeleri bu konu için adım atıyor.

Arkansas’ın bazı eyaletlerinde kripto madenciliğine gürültü düzenlemesi

ABD’nin Arkansas eyaletindeki bazı ilçeler, kripto madenciliği tesislerini veri merkezlerine uygulanan aynı düzenlemelere tabi kılan yeni yönetmelikleri kabul etmek için acele ediyor. 1 Ağustos’ta yürürlüğe girecek olan bir eyalet yasası, kripto madenciliği faaliyetlerini kontrol etmek ve madencileri ayrımcı düzenlemelerden ve vergilerden korumak amacıyla bu tür tesislerin düzenlenmesine yönelik yönergeler içeriyor.

Tasarının yazan Eyalet Temsilcisi Rick McClure, yasama süreci sırasında hiç kimsenin bu yasa tasarısına itiraz etmediğini belirtti. Yerel kripto madenciliği şirketleri arasında Green Digital, GMI Computing, United BitEngine ve Cryptic Farms gibi şirketler bulunuyor.

Firtina Bitti Bitcoin Madencilik Zorlugunda Artis Bekleniyor

Arkansas ilçeleri, kripto madenciliği tesislerinden kaynaklanan aşırı gürültü şikayetlerini ele almak için daha fazla kural çıkarmaya yönelik adımlar atmaktadır. Yeni yönetmelikler, gürültü seviyelerini sınırlamak ve komşuları rahatsız etmemek için önlemler içeriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner