Yükleniyor...

Arsenal, Fan Token’ını İtibarsızlaştırmakla Suçlanıyor

Facebook ve Arsenal'in web sitelerinde Ağustos 2021'de yayınlanan fan token'ı AFC ile ilk şikayet geldi.

Arsenal Taraftar Tokenini Itibarsizlastirmakla Suclaniyor

Facebook ve Arsenal’in web sitelerinde Ağustos 2021’de yayınlanan fan token’ı AFC ile ilk şikayet geldi. Reklam Standartları Kurumu kararın ardından yaptığı incelemeyle Arsenal’in kripto yatırımını itibarsızlaştırdığını ve kullanıcıların deneyimsizliğinden yararlandığını söyledi.

İnceleme, İngiltere Reklam Standartları Kurumu’nun (ASA), kulüpten gelen bir itirazın ardından fan token’leri için çevrimiçi reklamlar konusunda Arsenal aleyhinde karar verdi. Çarşamba yapılan açıklamada, gözlemci Arsenal’in kripto varlıklara yapılan yatırımları itibarsızlaştırdığını ve yatırımcılarını reklamlar aracılığıyla fan token risklerinden bahsetmeden yüksek riskli yatırıma sürüklediğine karar verdi.

İngiltere Reklam Standartları Kurumu (ASA) Uyardı

Fan token sahiplerine, belirli durumlarda kulüp kararlarında oy verme hakkı veriliyor ve token Chiliz’in uygulaması Socios üzerinden alınabiliyor. Arsenal kripto ile ilgili reklamlarıyla Kraken ve Coinbase dahil olmak üzere birçok şirketin reklamı ASA’nın dikkatini çekmişti. ASA, Arsenal’in Mart ayında kripto reklamları üzerine, şirketlerin kripto varlıkları hakkında, düzenlenmemiş olmaları da dahil olmak üzere belirli noktaları netleştirmelerini öneren bir kılavuz yayınlamasına neden oldu.

Arsenal, The Telegraph’a sonuçtan hayal kırıklığına uğradıklarını aktardı. Arsenal’in bir sözcüsü konu hakkında şunları söyledi:

Taraftarlarımıza pazarlama konusundaki sorumluluklarımızı çok ciddiye aldığımızı baştan beri açıkça belirttik. Bu durumda, taraftarlarımıza promosyonlarımızla ilgili iletişimleri dikkatlice inceledik ve finansal riskler hakkında bilgi verdik.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner