Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Yakımları Merge Sonrası Sonlanıyor

EthereumPow'un resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, Ethereum'un (ETH) çatallanmış PoW versiyonu, coin yakım mekanizmasına sahip olmayacak.

Ethereum ETH Yakma Mekanizmasi Yeni Donemde Kullanilabilir Olmayacak

EthereumPow’un resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, Ethereum’un (ETH) çatallanmış PoW versiyonu, coin yakım mekanizmasına sahip olmayacak.

Açıklama Ethereum’un yeni manifestosunu anlatan dizi tweet açıklamasında geldi.

Öte yandan Ethereum madencileri ise bir grup ağ kullanıcısının haklarının korunması adına diğerlerinin cezalandırılmasının anlamsız olduğu düşüncesinde hemfikirler.

Merge’den sonra, EthereumPoW onu PoS zincirinden ayıracak ve herhangi bir yönetişim varlığından yoksun, tamamen özerk ve kendi kendini idame ettirmeyi hedefleyecek. Bu hedefe önümüzdeki üç yıl içinde kademeli olarak ulaşmak hedefleniyor.

PoW’cular Neden EIP1559 İstemiyor?

Tüm merkeziyetsizlik konuşmalarına rağmen bunda ana sebep madencilerin kârına ket vurması. Base Fee yani baz ödemelerin yakım adresine gitmesi ve kullanımdan çıkması madencilerin kârını azaltan bir etken.

Yakım mekanizmasının yardımıyla, Ethereum piyasada ayrı bir destek kaynağına sahip olmuştu, çünkü yakımla beraber kullanıcılar önceden ortaya çıkan bazı satış baskılarından kurtulabiliyordu. Ek olarak arzda yaşanan kontrollü düşüş varlığa arz kaynalı bir değer de sağlıyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner