Yükleniyor...

Artık CoinMarketCap Verilerine Güvenmiyorlar

Huobi’nin Başkan Yardımcısı, CoinMarketCap’i Binance’e avantaj sağlamak için sıralama sistemini değiştirdiği için eleştirdi.

Huobi COinmarketcap kopya

Huobi’nin Başkan Yardımcısı, CoinMarketCap’i Binance’e avantaj sağlamak için sıralama sistemini değiştirdiği için eleştirdi.

Kripto borsası Huobi‘den Başkan Yardımcısı Ciara Sun, CoinMarketCap’in sıralama sistemindeki verilerin doğru olmadığını ifade etti. Sun, Huobi’nin Binance’den çok daha fazla mevduat hacmine sahip olduğunu iddia etti ve yine de bunların hiçbirinin yeni CoinMarketCap sıralamalarına yansımadığını söyledi.

Bilindiği üzere Binance, daha önce açıklanmayan bir miktar vererek CoinMarketCap’i satın almıştı. Bununla beraber daha önce de OKEx yöneticisi Alysa Xu da CoinMarketCap’in artık güvenilir bir platform olmadığını söylemişti.

Huobi’nin Kurumsal Ticaret Hacmi Arttı

Ciara Sun, borsanın kurumsal ticaret hacminin 2019 4. çeyrek ve 2020 1. çeyrek arasında yüzde 128 arttığını belirtti. Buna rağmen, sıralamaya bunların yansımaması CoinMarketCap’in eleştiri almasına neden oldu.

Site artık sıralamayı likiditeye göre değil, daha fazla ziyaretçiye göre yapıyor. Sıralama sistemindeki bu değişiklik, web trafiğini kripto borsalarını sıralamak için doğru bir ölçüt olarak görmeyen kripto endüstrisindeki birçok kişinin eleştirisiyle karşılandı.

Tekelleşmeden Korkuyorlar

Kripto para topluluğu, yaşanan bu gelişmelerden ötürü tekelleşmeden korkuyor. Bahsi geçen borsanın birçok borsayı ve blockchain firmasını satın alması, bu korkuları alevlendirmeye devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner