Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Borsaları Artık CoinMarketCap Verilerine Güvenmiyorlar

Artık CoinMarketCap Verilerine Güvenmiyorlar

ABONE OL:google-news

Huobi’nin Başkan Yardımcısı, CoinMarketCap’i Binance’e avantaj sağlamak için sıralama sistemini değiştirdiği için eleştirdi.

Kripto borsası Huobi‘den Başkan Yardımcısı Ciara Sun, CoinMarketCap’in sıralama sistemindeki verilerin doğru olmadığını ifade etti. Sun, Huobi’nin Binance’den çok daha fazla mevduat hacmine sahip olduğunu iddia etti ve yine de bunların hiçbirinin yeni CoinMarketCap sıralamalarına yansımadığını söyledi.

Bilindiği üzere Binance, daha önce açıklanmayan bir miktar vererek CoinMarketCap’i satın almıştı. Bununla beraber daha önce de OKEx yöneticisi Alysa Xu da CoinMarketCap’in artık güvenilir bir platform olmadığını söylemişti.

Huobi’nin Kurumsal Ticaret Hacmi Arttı

Ciara Sun, borsanın kurumsal ticaret hacminin 2019 4. çeyrek ve 2020 1. çeyrek arasında yüzde 128 arttığını belirtti. Buna rağmen, sıralamaya bunların yansımaması CoinMarketCap’in eleştiri almasına neden oldu.

Site artık sıralamayı likiditeye göre değil, daha fazla ziyaretçiye göre yapıyor. Sıralama sistemindeki bu değişiklik, web trafiğini kripto borsalarını sıralamak için doğru bir ölçüt olarak görmeyen kripto endüstrisindeki birçok kişinin eleştirisiyle karşılandı.

Tekelleşmeden Korkuyorlar

Kripto para topluluğu, yaşanan bu gelişmelerden ötürü tekelleşmeden korkuyor. Bahsi geçen borsanın birçok borsayı ve blockchain firmasını satın alması, bu korkuları alevlendirmeye devam ediyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

Öne Çıkan Başlıklar