Yükleniyor...

“Asıl Katalizör Bitcoin Yarılanması Değil, Ethereum 2.0’ı Bekleyin”

Bitcoin fiyatında tarihsel parabolik rallilerin başlamasının yarılanma faaliyetleri nedeniyle olduğu kabul edilir.

Ethereum 2.0

Bitcoin fiyatında tarihsel parabolik rallilerin başlamasının yarılanma faaliyetleri nedeniyle olduğu kabul edilir. Uzun zamandır madencilik blok ödüllerindeki düşüş, bir boğa koşusu için kripto pazarının en büyük ve en umut verici katalizörü olarak bilinir.

Ancak bir kripto araştırmacısına göre Ethereum 2.0’ın etkisi, Bitcoin yarılanmasının etkisinden daha fazla olabilir.

Ethereum 2.0 “Daha Kuvvetli Katalizör” 

Son birkaç aydır kripto para topluluğunun Bitcoin yarılanmasına “ne kadar bel bağladığı” bilinmektedir.

Aslında önde gelen bir analist- yarılanma nedeniyle- Bitcoin’in önümüzdeki 4 yıl içinde 288.000 dolara ulaşma olasılığı olduğunu öne sürdü. Bu model, Alex Krüger gibi analistler tarafından teşvik edildi. BTC sahipleri ise yarılanmanın; fiyatları daha fazla artıran, arz-talep dinamiklerinde telafisi mümkün olmayan bir değişikliğe yol açacağını düşünmektedirler.

Messari Ryan Watkins göre; “ETH 2.0, Bitcoin’e göre çok daha güçlü bir katalizör çünkü belirsiz ve temel bir değişimdir.”

Bitcoin yarılanmasının etkileri önceden bilinmektedir, Ethereum 2.0 güncellemesi ise arzı kısıtlayarak talebi artırabilir, ancak bu olay daha fazla değişkene sahiptir.

Ayrıca, güncelleme işleminin aksama olasılığı ve böylece blok zincirinin varlığını tehdit etme şansı vardır. Yine de bu, gerçekleşen test miktarı nedeniyle muhtemelen yüksek bir olasılık değildir.

Nasıl Bir Etkisi Olacak?

Araştırmacı Ethereum 2.0’daki katalizörün ETH veya pazarın geri kalanını hangi yönde itebileceğini belirtmedi ancak birçok kişi, yükseltmenin fiyatları yukarı yönde hareket ettireceğini söylemektedir.

Kripto merkezli girişim yatırımcısı Adam Cochran Twitter’da, güncellemenin talebi artırırken arzı kısıtladığını ve daha yüksek fiyatlarla sonuçlanacağını açıkladı. Cochran özellikle iki faktöre baktı:

  • ETH’nin arz enflasyonu %50’den fazla olacak: Ethereum 2.0 blockchain’in kullandığı mevcut PoW modelinin yerini alacak ve bu da ETH’nin arz enflasyonunu %50’nin üzerinde yani önemli ölçüde azaltacak.
  • ETH için temel talep artacakEthereum 2.0’ın blockchain’i çok daha hızlı ve uyarlanabilir hale getirmesi nedeniyle Cochran, ETH talebinin artmasını bekliyor: “ETH 2.0’ın piyasaya sürülmesiyle ETH daha da popüler olacak ve dolayısıyla ticari ve tüketici uygulanabilirliği artacak. Yüksek işlem maliyetleri, dApp’lerde uzun bekleme süreleri, yoğun bir pazarda bile ortadan kalkacak. ”

Sonuç olarak kripto para analistine göre Ethereum 2.0 “toplumdaki en büyük ekonomik değişimi” yaratabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner