Yükleniyor...

Associated Press, Binance NFT Pazarında NFT Koleksiyonu Yayınlayacak

Amerika merkezli dünyanın en ünlü haber ajanslarında biri olan Associated Press (AP), 175 yıldır dünyanın dört bir yanındaki önemli olayların doğru ve hızlı haberlerini dünyaya sunuyor.

nft Associated Press

Amerika merkezli dünyanın en ünlü haber ajanslarında biri olan Associated Press (AP), 175 yıldır dünyanın dört bir yanındaki önemli olayların doğru ve hızlı haberlerini dünyaya sunuyor.

AP, son 100 yıldaki dönüm noktası olan haberlerini NFT şeklinde yayınlayacağını duyurdu.

100 ülkede 250 lokasyonda bulunan haber bürolarıyla AP gazetecilerinin, sevinçlerini, bilimsel atılımlarını, başarılarını ve bunların yanı sıra kayıp, umutsuzluk ve ıstırap anlarını da ele aldığı haberlerini koleksiyona ekleyecek.

AP, yakın dünya tarihinin en unutulmaz anlarını, arşivlenmiş haberlerinden oluşan nadir, benzersiz bir NFT koleksiyonuyla yayınlıyor. Koleksiyon için AP Metalist Lab ile işbirliği yapıyor ve koleksiyon 19 Ekim tarihinde Binance NFT pazar yerinde satışa sunulacak.

Koleksiyon, uzayda, küresel çatışmalarda, bilimde, keşifte, insan özgürlüklerinde ve ilerlemede son 100 yıldaki dönüm noktası olan olayları kapsıyor. Bu koleksiyonun merkezinde yer alan haberler, olaylar sırasında AP tarafından dünya çapında dağıtılan yüksek çözünürlüklü görüntülerden oluşuyor.

Koleksiyon, tarihi foto muhabirliğine ek olarak, AP tarafından dünyanın dört bir yanındaki haber merkezlerine iletilen son dakika önemli “Haber Flaşları”nın nadiren görülen dijitalleştirilmiş kopyalarını da içeriyor. Bu tür flaşlar, Avrupa’da aya iniş ve İkinci Dünya Savaşı’nın sonu gibi olaylarla ilgili ilk sözlerden oluşuyor. AP, dünyada bu çatışmanın sona erdiğini bildiren ilk haber ajansı.

Koleksiyonda ayrıca, AP tarafından 2018’de fotoğraflanan ve 152 yılda yalnızca bir kez gerçekleşen bir olay olan süper mavi kanlı ay gibi haber ajansının en güzel görüntülerini de içeriyor.

Associated Press, blok zincirine rapor veren bu tarihi haberlerin dağıtımının dünya tarihinin korunması için hayati önem taşıdığına inanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner