Atomic Wallet Hacker'ı, Varlıkları Onaylı Bir Borsaya Taşıyor
Yükleniyor...

Atomic Wallet Hacker’ı, Varlıkları Onaylı Bir Borsaya Taşıyor

Blockchain güvenlik kuruluşu Elliptic, Atomic Wallet'a 35 milyon dolar zarar veren hacker'ın varlıkları lisanslı bir kripto borsasına taşıdığını belirtti.

elliptic atomic wallet kripto

Blockchain güvenlik kuruluşu Elliptic, Atomic Wallet‘a 35 milyon dolar zarar veren hacker’ın varlıkları lisanslı bir kripto borsasına taşıdığını belirtti.

Kripto ve blockchain üzerinde çalışma yürüten Elliptic, Atomic Wallet hack’ıyla ilgili yeni bir gelişmeden bahsetti. Elliptic, hack’ın arkasındaki ekibin Lazarus olduğundan şüpheleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Elliptic’e göre Atomic Wallet hacker’ı, projeden çaldığı 35 milyon dolarlık varlığı OFAC onaylı kripto borsası Garentex’e taşıyor.

Atomic Wallet Hacker’ı Varlıkları Hareket Ettiriyor

Kripto araştırma platformu Elliptic, Atomic Wallet hacker’ının elindeki varlıkları OFAC onaylı Garentex’e taşıdığını aktardı.

Geçtiğimiz günlerde Atomic Wallet, 35 milyon dolarlık bir hack olayıyla sarsıldı. 3 Haziran’da hacker, merkezi depolama platformundan BTC ve ETH ağırlıklı varlıklar çaldı. Konuyu irdeleyen Elliptic, hack’ın arkasında Kuzey Koreli Lazarus’un olduğunu aktardı.

Elliptic, hacker’ı durdurmak ve fonları dondurmak amacıyla yoğun mesai harcadığını belirtti. Blockchain araştırma platformu, tüm çabanın ardından hacker’ın varlıkları Garantex’e transfer etmeye başladığını söyledi. Garantex, OFAC’tan aldığı onay ile kripto ticaret hizmeti sunuyor.

Ayrıca Elliptic, hacker’ın çaldığı BTC’leri kripto karıştırıcı platform Sinbad’ta gizlenmeye çalıştığını aktardı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x