Yükleniyor...

Avalanche (AVAX) Token Satışı Bugün Başlayacak!

Türk-Amerikan bilgisayar uzmanı Emin Gün Sirer’in  Blockchain projesi Avalanche’ın token’ı AVAX Token satışı TSİ ile saat 17.

avax avalanche emin gür sirer

Türk-Amerikan bilgisayar uzmanı Emin Gün Sirer’in  Blockchain projesi Avalanche’ın token’ı AVAX Token satışı TSİ ile saat 17.00’da başlayacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sirer, şu ifadeleri kullandı:

“Yarın, proje için bir başka dönüm noktası. AVAX Token satışı başlayacak ve bu tokenlerin ilk büyük dağıtımı olacak. Bu düşünceyle, topluluğumuza ve geleceğimize en iyi şekilde hizmet etmek için bazı son düzenlemeler yaptık.”

Altyapı Çalışmaları Yapıyorlar

Sirer, yoğun bir şekilde altyapı çalışmasına girdiklerini ifade etti. Sirer geçtiğimiz satışta yaşanan yoğunluğun altyapıyı baskılamaması için çalıştıklarını ve yedekleme planı yaptıklarını da dile getirdi. Ünlü bilgisayar uzmanı şu ifadeleri kullandı:

“Son 6 gün içinde Tokensoft ile yoğun altyapı çalışmaları da dahil olmak üzere yoğun trafiği ele almak için gerekli tüm adımları atmalarını sağlamak için yoğun bir şekilde çalıştık. Geçen haftaki aynı sorunlarla karşılaşmamız durumunda da bir yedekleme planı hazırladık. Altyapı üzerindeki baskının bir kısmı, token’lara olan aşırı ilgiden kaynaklandı. Bu baskının bir kısmını hafifletmek için, en uzun kilitlemeyle token havuzunun arzını artırmayı planlıyoruz.”

Token satışı 29 Temmuz’a kadar devam edecek. Katılımcılar, 12 milyon token’dan oluşan aynı havuzdan Public Sale Option A1, Public Sale Option A2ve Public Sale Option B olmak üzere üç seçenekle token satın alabilecekler.

Public Sale Option A1 ve Public Sale Option B aynı 12 milyonluk token havuzunda bulunuyor. Öte yandan Public Sale Option A2’nin kendine ait 60 milyonluk havuzu vardır. Bu nedenle, kamu satışında satılacak toplam maksimum token sayısı 72 milyon yani ana ağ arzının % 20.00’ıdır.

Avalanche Hakkında

Avalanche, merkeziyetsiz uygulamalar, yeni finansal ilkeler ve yeni birlikte çalışabilir blokzincirleri başlatmayı amaçlayan; açık kaynaklı bir platformdur. Orijinal bir konsensüs protokolü kullanılarak oluşturulan Avalanche (AVAX) – önceden Ava veya AVA olarak kısaltılmıştır – bildirimleri bir saniyeden kısa sürede onaylayan, Ethereum geliştirme araç setinin tamamını destekleyen ve milyonlarca kişiye olanak sağlayan ilk akıllı sözleşmeler platformudur.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner