Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatında Yön Nereyi Gösteriyor? 15 Temmuz 2020

Bitcoin (BTC) fiyatı 9 bin 200 dolar seviyesindeki konumunu koruyor.

bitcoin btc fiyat analizi

Bitcoin (BTC) fiyatı 9 bin 200 dolar seviyesindeki konumunu koruyor. Analistlere göre ayılar ve boğalar arasındaki savaş devam ediyor. Peki lider kripto para biriminin bundan sonraki yönü ne olacak: BTC yükselecek mi yoksa düşecek mi?

Popüler analist Crypto Michael, Bitcoin’in 9 bin 300 dolar direncini kırması durumunda 9 bin 600 doların muhtemel hedef olacağını ifade etti. Michael, lider kripto para birimi hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Destekte tutunuyoruz. Büyük bir çöküş olmadı. 9 bin 300 doları kırarsak, 9 bin 600 doların hedef olmasını bekliyorum.”

“10 Bin Doları Bekliyorum”

Yerli analist Kripto Levent ise hala inatla 10 bin dolar seviyesini beklediğini dile getirdi. Başarılı analist, 9 bin 334 doların kırılmasının yeni sulara yelken açmak olduğunu ifade etti. Analist ayrıca bir takipçisinin sorusu üzerine bir sonraki direncin 9 bin 800 dolar olabileceğini dile getirdi.

Analist Josh Rager ise Bitcoin’in tarihsel volatilitesinin 40’a yaklaştığını dile getirmişti. Rager, birkaç gün önce BTC’nin yükseliş olması durumunda 12 bin 200 dolara çıkacağını, düşüş olması durumunda da 6 bin 500 dolara gerileyeceğini ifade etti.

Rager, bugün sabah saatlerinde ise esprili bir dille birilerinin 9 bin 200 dolar seviyesindeki mıknatısı oradan kaldırması gerektiğini dile getirdi.

Karşısında Engel Var

Bir diğer başarılı analist Aayush Jindal’a göre ise BTC fiyatının önünde 9 bin 330 seviyesinde bir engel bulunuyor.  Analiste göre BTC’nin yukarı yönlü hareketine devam edebilmesi için 9 bin 330 dolar direnci üzerinde güç kazanması şart.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner