Yükleniyor...

Avalanche (AVAX) zorlu alana yaklaşıyor: Nefesler tutuldu!

Bitcoin'in (BTC) düzeltme yapmasıyla alt seviyeleri test eden Avalanche (AVAX) önemli bir fiyat aralığına doğru ilerliyor.

Jim Cramer BTC düşüş

Bitcoin‘in (BTC) düzeltme yapmasıyla alt seviyeleri test eden Avalanche (AVAX) önemli bir fiyat aralığına doğru ilerliyor.

BTC’nin aşağı yönlü hareketiyle satış dalgası gören AVAX 27,50 dolara iğne atarak ekosistemi ve yatırımcısını endişelendirmişti. Daha sonrasında BTC‘nin artışından güç bulan major coin, tekrardan yukarı yönlü fiyat hareketine başladı. Fakat, karar verici bir alana doğru yaklaşıyor olması kafaları karıştırmış durumda.

Psikolojik ve teknik açıdan kritik bir seviyeye dayandı!

Geçmiş dönemlerde sık sık destek ve direnç seviyesi olarak çalışan 30-32 dolar bandı, AVAX için yeniden önem teşkil etmeye başladı. Şimdilik bu seviyelere doğru fiyatlayan popüler coin, kırmızı kutuyu hacimli bir şekilde kırıp, üzerine yerleşmesi halinde olumlu bir görünüm çizecektir. Böyle bir senaryoda sırasıyla 34.24 – 37.77 – 42.81 – 45.31 ve 48.67 dolar seviyeleri direnç olarak takip edilebilir. Bu süreçte Avalanche ekosistemindeki gelişmeler de önemli bir rol oynayacaktır.

BTC’nin 40.000 doların altında günlük kapanış yapması, Avalanche ekosisteminin yerinde sayması veya SOL’de yaşanabilecek sert düşüşler, doğal olarak AVAX fiyatını alt seviyelere çekecektir. Böyle bir senaryoda ise ilk olarak 27.73 dolara yeniden bir test gelebilir. Bu seviyenin korunamaması durumunda 23.24 ve 19.58 dolara kadar düşüşler yaşanabilir.

Ekran Resmi 2024 01 24 10.31.12

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner