Yükleniyor...

Avalanche’ta (AVAX) nabızlar tutuldu: Yön arayışı sürüyor!

Bitcoin'deki (BTC) belirsizlikten etkilenerek yatay bir fiyat hareketi sergileyen Avalanche (AVAX) kafa karıştırmaya başladı.

avax

Bitcoindeki (BTC) belirsizlikten etkilenerek yatay bir fiyat hareketi sergileyen Avalanche (AVAX) kafa karıştırmaya başladı.

Spot BTC ETF‘lerinin sonuçlanmasına yaklaşırken Solana‘nın gaza basması, Avalanche’ı atağa kaldırmıştı. Yalnızca token bazında değil, ekosistem olarak iyi bir ivme yakalayan Avalanche, 50 dolara dayanmıştı. Fakat, daha sonrasında BTC dominansının artışı AVAX‘ın gidişatını baltalayarak fiyatı iyice alt seviyelere çekti.

Son olarak spot BTC ETF’lerinin işleme açılması, BTC fiyatını düşürerek başta AVAX olmak üzere pek çok altcoin’de karamsar bir hava yarattı. Birkaç gündür 37,77 – 34,28 dolar aralığında akümüle olan major coin için hangi seviyelerin takibi önemli?

Bitcoin’in gidişatı ve haber akışı belirleyici olacak!

Bir süredir kripto endüstrisine yön veren haber akışı, henüz tam olarak pozitife dönmüş değil. Spot BTC ETF işlemlerinin ilk günü piyasayı uçurmuş olsa da daha sonrasında başlayan satışlar, altcoin’leri adeta salladı. BTC’deki kararsız fiyat yapısı ve haber akışından kaynaklı olarak akümüle sürecine giren AVAX şu an için 36,27 dolardan işlem görüyor. Sektör üzerindeki kara bulutların dağılması halinde AVAX adına takip edilebilecek hedefler sırasıyla 37,77 – 42,91 – 45,31 ve 48,87 dolar olacaktır.

Avalanche ekosistemine yönelik fud gelişmelerin yaşanması, BTC’nin 40.000 doların altına sarkması veya Solana’nın sert bir düşüş yaşaması, doğal olarak AVAX fiyatını düşüşe itecektir. Böyle bir senaryoda tepki beklenebilecek ilk seviye 31,70 dolar civarıdır. Geçmiş zamanda etkili bir destek olarak çalışan bu alanın kaybedilmesi, 27,73 ve 23,24 dolara doğru bir düşüş getirebilir.

Ekran Resmi 2024 01 17 14.21.16

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner