Yükleniyor...

AVAX, Metriklerde Öne Çıkıyor Ancak Fiyat Sallantıda

Merkeziyetsiz akıllı sözleşmeler platformu Avalanche (AVAX), metriklerde gelişme yaşasa da fiyat istikrarı açısından memnun etmiyor.

AVAX Metiklerde One Cikiyor Ancak Fiyat Sallantida

Merkeziyetsiz akıllı sözleşmeler platformu Avalanche (AVAX), metriklerde gelişme yaşasa da fiyat istikrarı açısından memnun etmiyor.

Popülaritesi günden güne artış gösteren AVAX, yatırımcıları uzun vade konusunda cezbetmeye devam ediyor. Özellikle ağ yapısındaki önemli gelişmeler, projeye devamlılık sağlıyor. Ancak kripto ayı piyasasının sert etkileri, Avalanche tarafını da etkiledi. Avalanche ağındaki gelişmeleri paylaşan AVAX Daily, ağdaki bazı güncellemeleri ön plana çıkardı.

AVAX, Ağ Aktivitelerinde Rekabet Yaratıyor

Avalanche ağının verilerini paylaşan bilgi kanalı AVAX Daily, haftalık verileri paylaştı. Verilerde, toplam alt ağ sayısı 36 olarak öne çıktı. Ayrıca, ağ doğrulayıcı sayısı ise 1219 oldu.

Ayrıca AVAX Daily, popüler projenin Ethereum ağından daha iyi olduğunu veriler ile iddia etti. Veri platformu, Avalanche ağının, Ethereum ağına kıyasla yüzde 20 daha ucuz transfer ücretlerine sahip olduğunun altını çizdi. Ayrıca verilere göre, Avalanche ağındaki işlemler yüzde 70 daha hızlı gerçekleşiyor.

Veriler her ne kadar proje açısından umut belirtileri gösterse de fiyat istikrarı konusunda zayıf kaldı. Avalanche son 24 saatte yaklaşık yüzde 5‘lık bir düşüş yaşadı. Piyasa değeri ise 5.5 milyar dolar civarında seyrediyor.

Projenin geliştirme faaliyeti, ağ yapısı tarafında düşüşe tanıklık etti. Geliştirme faaliyeti, geliştiricilerin ağı iyileştirmeye yönelik çalışmalarındaki azalmayı öne çıkardı. Projenin popülaritesi de düşüş yaşayan veriler arasında yer alıyor. Sosyal hacmi ve ağırlıklı duyguları geçen hafta düşüş kaydetti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner