Yükleniyor...

Avrupa Komisyonu Üyesi, Olası Metaverse Düzenlemesi Hakkında Konuştu

Reuters’ın aktardığına göre Avrupa Komisyonu Üyesi Margrethe Vestager, olası bir metaverse düzenlemesi hakkında konuştu.

avrupa komisyonu uyesi metaverse duzenlemeleri hakkinda konustu 6

Reuters’ın aktardığına göre Avrupa Komisyonu Üyesi Margrethe Vestager, olası bir metaverse düzenlemesi hakkında konuştu. 

Reuters tarafından yayımlanan bir habere göre Avrupa Komisyonu’nun Dijital Çağa Uyum Sağlayan Bir Avrupa (A Europe Fit for the Digital Age) stratejisinin Başkan Yardımcısı ve Avrupa Rekabetten Sorumlu Komisyon Üyesi Vestager, Salı günü çevrim içi bir etkinliğe katıldı. Etkinlikte olası bir metaverse düzenlemesi hakkında görüş bildirdi. Vestager yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Metaverse zaten burada. Dolayısıyla elbette bir düzenleyicinin rolünün ne olacağını, yasama organımızın rolünün ne olduğunu analiz etmeye başlıyoruz… Yaptığımız her şey gerçeğe dayalı olmalı ve alabileceğimiz bilgilere dayanmalıdır. Hangi eylemlerin uygun olacağına karar vermeden önce bunu anlamamız gerekiyor.”

Bilindiği gibi metaverse kavramı, Facebook’un Meta hamlesi ile hız kazanmıştı. Birçok önde gelen şirket alana yönelirken, düzenleyiciler de artan ilgiyle paralel olarak alana yönelik düzenleyici çalışmalarını artırdı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner