Yükleniyor...
Sponsored

Avrupa Komisyonu Üyesi, Olası Metaverse Düzenlemesi Hakkında Konuştu

Reuters’ın aktardığına göre Avrupa Komisyonu Üyesi Margrethe Vestager, olası bir metaverse düzenlemesi hakkında konuştu.

avrupa komisyonu uyesi metaverse duzenlemeleri hakkinda konustu 6

Reuters’ın aktardığına göre Avrupa Komisyonu Üyesi Margrethe Vestager, olası bir metaverse düzenlemesi hakkında konuştu. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Reuters tarafından yayımlanan bir habere göre Avrupa Komisyonu’nun Dijital Çağa Uyum Sağlayan Bir Avrupa (A Europe Fit for the Digital Age) stratejisinin Başkan Yardımcısı ve Avrupa Rekabetten Sorumlu Komisyon Üyesi Vestager, Salı günü çevrim içi bir etkinliğe katıldı. Etkinlikte olası bir metaverse düzenlemesi hakkında görüş bildirdi. Vestager yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Metaverse zaten burada. Dolayısıyla elbette bir düzenleyicinin rolünün ne olacağını, yasama organımızın rolünün ne olduğunu analiz etmeye başlıyoruz… Yaptığımız her şey gerçeğe dayalı olmalı ve alabileceğimiz bilgilere dayanmalıdır. Hangi eylemlerin uygun olacağına karar vermeden önce bunu anlamamız gerekiyor.”

Bilindiği gibi metaverse kavramı, Facebook’un Meta hamlesi ile hız kazanmıştı. Birçok önde gelen şirket alana yönelirken, düzenleyiciler de artan ilgiyle paralel olarak alana yönelik düzenleyici çalışmalarını artırdı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x