Anasayfa Bitcoin (BTC) Avrupa Merkez Bankası Rezervlerine Bitcoin'i Ekleyecek mi?

Avrupa Merkez Bankası Rezervlerine Bitcoin’i Ekleyecek mi?

Avrupa Merkez Bankası (ECB), Bitcoin’i (BTC) küçümsemeye, küçük görmeye devam ediyor. Merkez Bankası, son soru-cevap oturumunda Bitcoin’in para olmadığını söyledi.

Twitter’da “#AskECB” etiketiyle düzenlenen interaktif soru-cevap programının bir parçası olarak bankaya “ECB’nin rezervlerine Bitcoin’i ekleme planı var mı?” diye soruldu.

Merkez Bankası’nın yetkili ekonomisti Philip Lane, “Bitcoin para değil, bir varlık ve çok oynak” cevabını verdi.

Soruya verilen cevap bankanın en büyük kripto para birimine olan sıkı duruşunu değiştirmediğini gösteriyor.

Avrupa Merkez Bankası Mayıs ayında, “Kripto Varlıklar: Finansal istikrar, para politikası, ödemeler ve piyasa altyapıları için etkileri” başlıklı bir rapor yayınlamış ve kripto varlıkların geleneksel ekonomi üzerindeki etkilerinin çok az olduğu belirtilmişti.

“En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Avatar
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
48.997,150.39%