Yükleniyor...

Avrupa’nın İlk Şehiriçi Bitcoin Mağazası Londra’da

Bitcoin, sunduğu ödeme kolaylıkları ve teknolojileri ile hızla ekosistemini geliştirmeye devam ediyor.

Bitcoin, sunduğu ödeme kolaylıkları ve teknolojileri ile hızla ekosistemini geliştirmeye devam ediyor. Son olarak karşımıza çıkan en ilginç haber ise; şehiriçinde açılan Azteco adında bir Bitcoin mağazası.

Avrupa’nın ilk Bitcoin mağazası olma özelliğini taşıyan ve Goulston Street, Aldgate (Londra)’ da bulunan Bitcoin mağazası, Bitcoin satın almanın zorluğundan yakınanlar için büyük kolaylık sağlayacak gibi duruyor.

Peki bu Bitcoin mağazası nasıl bir yer?

Aslında sizin beklentiniz nasıldı bilemiyorum. Fakat tablo tam olarak şu şekilde. Büyük bir resim, beyaz duvarlar, bir masa ve masada dizüstü bilgisayarı ile Bitcoin işlemlerini gerçekleştiren bir adam…

Mağazadan içeri giriyor ve satın almak istediğiniz Bitcoin ücretini kurucu Akin Fernandez’e ödüyorsunuz. Fernandez de size alım yaptığınız kadar Bitcoin’i temsil eden kodu içeren bir fiş veriyor. İşlem bu kadar basit.

Fernandez, “İnsanlara mağazadan Bitcoin satın alabilecekleri ve bunun ne kadar kolay bir yol olduğunu göstermek için burayı kurdum.” diye açıklama yapıyor. “Beş dakikada fişinizi alıyorsunuz ve Bitcoinleriniz sizin oluyor.” diye de ekliyor.

Azteco mağazasını kendi imkanlarıyla kuran Fernandez, Sierra Leone ve Meksika’da da mağaza açmayı düşünüyor ve ekliyor: “İnsanlar Android telefonlarındaki Bitcoin cüzdan uygulamalarında Bitcoinlerini muhafaza edebiliyor ve satın alma gerçekleştirebiliyorlar. Fakat Apple kullanıcıları, cüzdanların yasaklanmasından sonra, Bitcoinlerini masaüstü uygulamaları ve CoinPunk’ın geliştirdiği web cüzdanı ile ya da fiş olarak saklıyorlar.”

Mağazaya Gerçekleştirilen Ziyaret

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner