Yükleniyor...

Bahçeşehir Üniversitesi, Sertifikalı Metaverse Programı Başlatacak

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU), metaverse alanında kapsamlı bir sertifika programı başlatacağını duyurdu.

Metaverse Universite sertifika

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU), metaverse alanında kapsamlı bir sertifika programı başlatacağını duyurdu. Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan program, metaverse dünyasının en temelinden başlayarak gelecekte dönüşeceği vizyona dair geniş perspektifte bir eğitim sunacak. Katılımcılar programa Ege Orman Vakfı’na fidan bağışı yaparak kayıt olabilecek.

Bahçeşehir Üniversitesi Kreatif Endüstriler Araştırma Merkezi, Tazefikir Group ortaklığıyla metaverse evrenine dair, nitelikli insan gücü yetiştirmek amacıyla tüm profesyonel ve amatör ilgililere yönelik sertifika programı başlatacağını duyurdu.

Etkinlik, on iki hafta sürecek ve metaverse evreni ile tanışma, Blockchain teknolojisi, metaverse platformları, giyilebilir sensörler, metaverse’te marka iletişimi, metaverse ve etik gibi konular başta olmak üzere birçok konu irdelenecek. Program boyunca Türkiye’de sektörün gelişmesine önemli katkılar sağlayan uzman isimler eğitimler verecek.

Türkiye’de ilk kez bir sertifika programına kayıt olurken ağaç dikimi gerçekleşecek

bahcesihir universitesi metaverse

Metaverse evreni için; yazılım, tasarım, donanım ve içerik unsurları hakkında yetkinlik kazandırmayı hedefleyen sertifika programının bir diğer önemli hedefi gezegenimizi korumak. Bu doğrultuda katılımcılar, programa Ege Orman Vakfı’na fidan bağışı yaparak kayıt olabilecek. Türkiye’de ilk kez bir sertifika programına kayıt olurken ağaç dikimi gerçekleşecek.

Bahçeşehir Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çisil Sohodol, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu;

“Metaverse Sertifika Programı Ege Orman Vakfı’na fidan bağışı ile katılıma açılarak, insan varlığı yeni dijital bir evrende hayat bulurken tüm bunlara imkân sağlayan fiziksel dünyamıza karşı sorumluluklarımızı hatırlatmayı amaçlamaktadır. Katılımcıların bağışlarıyla bir yandan dünyanın ilk Metaverse Ormanı’nı kurulurken diğer yandan dijital karbon ayak izi konusunda farkındalık yaratmak hedeflenmektedir. Teknoloji hayatımızı kolaylaştırmak için çok önemli ve değerli ancak korumamız gereken bir gezegenimiz olduğu hatırlatmasını yapmak ve çevresel sürdürülebilirliğin önemini vurgulamak en önemli amacımız.”

Program Online Olarak 17 Mart’ta Başlayacak

Metaverse evrenine dair inovatif proje fikirlerinin geliştirilmesini hedefleyen sertifika programı online olarak 17 Mart tarihinde başlayacak, başvurular ise 15 Mart tarihine kadar devam edecek. Kayıt için bağışlanan fidanlar Ege Orman Vakfı iş birliğinde uygun bir ağaçlandırma alanına dikilerek Tazefikir BAU Metaverse Ormanı kurulacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner