Yükleniyor...

Bakkt, Solana, Polygon ve Cardano’yu Delist Ettiğini Duyurdu

New York merkezli dijital varlık platformu Bakkt, Solana, Polygon ve Cardano’yu düzenleyici netlik eksikliğini gerekçe göstererek delist etti.

Bakkt

New York merkezli dijital varlık platformu Bakkt, Solana, Polygon ve Cardano’yu düzenleyici netlik eksikliğini gerekçe göstererek delist etti. 

Bakkt genel danışmanı ve sekreteri Marc D’Annunzio, Fortune’a yaptığı açıklamada şirketin daha kapsamlı bir coin listesini uyumlu bir şekilde nasıl sunacağı konusunda daha fazla netlik sağlanana kadar proaktif eylemde bulunacağını söyledi. Platform bu kararı, SEC’nin Binance ve Coinbase’e karşı dava açmasının ardından aldı. 

Bakkt, Uyumluluk Öncelikli Bir Yaklaşım Benimsiyor

İlk olarak New York Borsası’nın işletmecisi Intercontinental Exchange tarafından 2018 yılında kurulan şirket, uyumluluk öncelikli bir yaklaşım benimsedi. 

Bakkt, farklı iş modelleri arasında gidip geldikten sonra, şimdi Webull ve Publiccom gibi diğer fintech platformlarının kripto ticareti yapmasına olanak sağlayan bir hizmete odaklanıyor. Şirketin Apex Crypto’yu bünyesine katması, müşterilerine sunduğu kripto para birimlerini genişletmesine olanak tanıdı. Düzenleyicilere karşı temkinli olan şirket, Apex’ten gelecek varlıkların listesini azaltmaya başladı. Bakkt, durum tespiti sürecinde Apex Crypto’nun Terra ve zCash’de dahil olmak üzere yedi varlığı listeden çıkarmasını sağladı. 

Dijital varlık platformu, daha önce de Bittrex’e karşı açılan SEC davasında menkul kıymet olarak adlandırıllan ALGO ve MANA’yı da delist etmişti. 

Şirketler, SEC tarafından şekillendirilen düzenleyici ortamda ilerlemeye çalışırken, Bakkt’ın aldığı bu karar, ABD’de giderek artan zorlu kripto ortamını yansıtıyor. Bakkt, şu anda Bitcoin ve Ethereum’un yanı sıra Dogecoin, Litecoin, USDC ve Shiba Inu dahil olmak üzere sekiz kripto para birimi daha sunuyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner