Yükleniyor...

Baklava, Künefe ve Dolama Tatlılarının NFT Versiyonları Oluşturuldu

Spor kartlarından, tweet’e, gazete haberlerinden, konser biletlerine kadar birçok ürünün NFT versiyonları oluşturuldu.

kunefe nft 1 1

Spor kartlarından, tweet’e, gazete haberlerinden, konser biletlerine kadar birçok ürünün NFT versiyonları oluşturuldu. Bu NFT projelerine bir yenisi daha eklendi. Bir Türk tatlı restoranı künefe, baklava ve dolama gibi tatlıların NFT versiyonlarını oluşturdu. NFT’ler OpenSea’de satışa sunuldu.

Geçtiğimiz 2021 yılında büyük bir patlama yaşayan NFT piyasası, her gün başka bir yeniliklerle adından söz ettiriyor. NFT sektöründe sıra dışı bir yenilik de Türkiye’den geldi.

Beyzade Künefe Ortağı Ercan Kılıç, NFT projelerini şu sözlerle açıkladı;

“Retro oyunlardan uyarlamalarla künefe, baklava, dolama gibi çeşitli tatlılarımızı ve Antep fıstığını NFT’lere dönüştürerek Türkiye’de bir ilke imza attık. Oluşturduğumuz 10 farklı dijital varlığı dünyanın en büyük NFT pazarı OpenSea platformunda kullanıcıların beğenisine sunduk. Ürettiğimiz NFT’lerden 5’ini takipçilerimize hediye etmeyi planlıyoruz.”

Baklava, Künefe, Dolama Gibi Tatlılar NFT Projesine Dönüştürüldü

kunefe nft

Alien Invasion, Space Invaders, Pac-Man, Battle City, Tetris, Mario gibi retro oyunlardan ilhamla baklava, künefe, dolama gibi tatlıların ve Antep fıstığının NFT projesine dönüştürülmesine ilişkin Ercan Kılıç şöyle konuştu;

“Kurulduğumuz günden bu yana çok önemsediğimiz sosyal medya ve dijital pazarlamanın NFT gibi dijital trendlerle nasıl dönüştüğüne de yakından tanıklık ediyoruz. Son dönemde küresel çapta faaliyet gösteren birçok markanın NFT’yi bir müşterileriyle yeni bir temas noktası olarak kullanmaya başladığını fark ettik.”

“Metaverse’te Konsept Çalışmaya İmza Atacağız”

NFT kunefe tatli

Müşterilerini ve teknoloji tutkunlarını şaşırtacak yeni çalışmalar hazırlandıklarını belirten Ercan Kılıç, çok yakında sanal evren metaverse’te de bir konsept çalışmaya imza atacaklarını duyurdu.

Geleneksel tatlıların NFT’lerini bir döneme damgasını vuran retro oyunlardan ilhamla tasarlayan Volantis Digital Agency kreatif ekibinden Alperen Özmen ise şu ifadelere yer verdi;

“Beyzade Künefe’yle NFT dünyasında önemli olanın konsept yaratmak olduğu konusunda anlaştığımız için keyifli ve güzel bir çalışma yaptığımıza inanıyorum. Bu projenin müşterilerin yanı sıra NFT topluluğunun da dikkatini çekeceğini düşünüyorum.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner