Yükleniyor...

Beyaz Saray, SBF’nin Bağışıyla İlgili Sessizliğini Koruyor

Beyaz Saray tarafında, Başkan Joe Biden'a SBF'den gelen siyasi bağışlarla ilgili olarak sessizlik hakim.

Beyaz Saray SBFnin Bagisiyla Ilgili Sessizligini Koruyor

Beyaz Saray tarafında, Başkan Joe Biden‘a SBF’den gelen siyasi bağışlarla ilgili olarak sessizlik hakim.

FTX’in Kurucusu Sam Bankman-Fried, 2022 ara seçimlerinde en büyük bireysel bağışçılardan biri oldu. Aynı zamanda, adaylarına akan 36,8 milyon dolarla yine döngüdeki ikinci en büyük Demokrat parti bağışçısıydı.

Kamuya açık kayıtlar, Bankman-Fried’in ara dönemlerde Cumhuriyetçilere 240 bin doların biraz üzerinde para gönderdiğini gösteriyor. Ancak 16 Kasım’da kripto para birimi vlogger’ı Tiffany Fong ile yaptığı röportajda sözde kara para bağışlarını “her iki tarafa da yaklaşık olarak aynı bağışta bulunduğunu” itiraf etti.

Sam Bankman-Fried’in ve diğer FTX yöneticilerinin siyasi bağışlarını alan politikacılar, iflas işlemleri nedeniyle her durumda katkıları iflas mütevellisine iade etmek zorunda kalabilir.

Beyaz Saray’dan SBF Bağışı Konusunda Yanıt Gelmedi

SBF

Beyaz Saray sözcüsü Karine Jean-Pierre, Başkan Joe Biden’ın SBF’den gelen 5.2 milyon dolarlık siyasi bağışları iade etmeyi planlayıp planlamadığına ilişkin soruyu geçiştirdi.

13 Aralık’taki bir basın toplantısında Associated Press muhabiri Zeke Miller, “Başkan bağışı iade edecek mi?” şeklinde bir soru yöneltti.

Söyleyebileceklerinin sınırlı olduğunu belirten Jean-Pierre, Biden’ın da üyesi olduğu ABD Demokrat Partisi’nin yönetim organı olan Demokratik Ulusal Komite’ye atıfta bulunarak, “Siyasi katkılarla ilgili herhangi bir şey olursa, buradan sizi DNC’ye yönlendirmem gerekir” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner