Yükleniyor...

Binance Coin Fiyat Analizi: BNB/BTC Önemli Destek Alanına Girdi

Binance Coin’nin fiyatı 2017'nin Ağustos ayından bu yana istikrarlı bir şekilde yükseliyor.

BNB Binance Coin Fiyat Analizi 1

Binance Coin’nin fiyatı 2017’nin Ağustos ayından bu yana istikrarlı bir şekilde yükseliyor. BNB fiyat hareketi hızlı artışlar ve kademeli düşüşler ile karakterize oldu ve 20 Nisan 2019’da 48.134 Satoshi’ye ulaştı. Ardından gelen satış baskısıyla 25.718 Satoshi’ye kadar geriledi.

Binance Coin Fiyat Analizi

Yukarıdaki grafikte yeşil renk ile gösterilen destek alanı, 2018’in Mayıs aynda yukarı yönlü hareketin sona erdiği seviyeye denk geldiği için oldukça önemli.

BNB fiyatı bu alana ulaştığında sert şekilde yukarı doğru sıçradı ve uzun bir alt fitil oluşturdu.

Şimdi soru şu; BNB fiyatı düşecek mi yoksa destek alanına mı tutunacak? Aşağıdaki bu soruyu cevaplamak için BNB fiyatını tüm hatlarıyla analiz ettik.

Binance Coin, 3 Mart’ta 29.399 Satoshi seviyesine düştüğünden beri, fiyat aşağıdaki grafikte gösterilen düşen destek çizgisini takip ediyor.

Binance Coin Teknik Analiz

Binance Coin fiyatı, destek çizgisine dört kez dokundu. Ayrıca, çizgi şu anda önceki bölümde ana hatlarıyla belirtilen önemli destek alanı ile çakışıyor.

Ayrıca, RSI’de gelişmekte olan bullish divergence formasyonu bulunuyor. Bu formasyon genellikle yükseliş eğiliminin başlangıcını, düşüş eğilimin sonunu işaret eder.

BNB Binance Coin Fiyat Analizi

Bu formasyon genel olarak önemsiz olsa da, kısa vadeli zaman dilimlerinde daha belirgindir. Ek olarak, formasyon önemli bir destek alanı içinde gelişiyor. Ancak, formasyon yukarı doğru bir fiyat hareketini öngörmek için yeterli değil. Bunu tam olarak saptamak için kısa vadeli fiyat grafiğine bakmak gerekiyor.

Kısa vadeli fiyat grafiğinde Binance Coin fiyatı 27 Haziran’daki uzun vadeli destek çizgisine dokunduğundan beri yükselen bir kanalda işlem görüyor.

BNB Fiyat Teknik Analiz

Binance Coin 2 Temmuz’da bir breakout denemesi yaptı ve başarısız oldu. Fiyat, 13 Haziran’da başlayan yukarı yönlü hareketle 0.5 fib seviyesine ulaşır ulaşmaz hızlı bir şekilde düşüşe geçti.

Ayrıca, momentum en azından kısa vadede yükselişe geçiyor gibi görünüyor. 3 Temmuz’da kısa vadeli bir bullish cross ve 4 Temmuz’da uzun vadeli bir bullish cross’un oluştuğu görülüyor.

Binance Coin BNB Fiyatı

Bununla birlikte, BNB fiyatı 10 ve 20 günlük MA’ların üzerinde işlem görüyor olsa da, 100 ve 200 günlük MA’ların altında seyrediyor.

Bu Bullish cross’ları önceki bir önceki fiyat grafiklerindeki bullish divergence ve önemli destek alanı ile birleştirdiğimizde fiyatın 34.000 Satoshi’deki direnç çizgisine doğru yükselmesinin muhtemel olduğu sonucuna varabiliriz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner