Yükleniyor...

Bitcoin Cash Fiyat Analizi: BCH/BTC Çift Dip Formasyonunda

29 Haziran 2019 tarihinde Bitcoin Cash fiyatı 0.

BCH Bitcoin Cash Fiyat Analizi 1

29 Haziran 2019 tarihinde Bitcoin Cash fiyatı 0.0349 BTC seviyesinin altındaydı. Kısa bir süre sonra yukarı yönlü bir hareket başladı ve Bitcoin Cash fiyatı 4 Temmuz’da tekrar 0.035 BTC seviyesine geriledi.

Bitcoin Cash Fiyatı

Şimdi soru şu, Bitcoin Cash yukarı doğru mu yoksa aşağı doğru mu hareket edecek?

Şubat başında 0.032 BTC seviyesine kadar düşen Bitcoin Cash fiyatı, şu anda aşağıdaki grafikte gösterilen simetrik üçgen içinde işlem görüyor.

Bitcoin Cash Fiyat Analizi

Analizi yaptığımız sırada Bitcoin Cash fiyatı, üçgenin destek çizgisi üstünde işlem görüyordu. Destek çizgisi yavaşça yükselirken, direnç hızla düşüyor.

Fiyatlara yakından bakıldığında, Bitcoin Cash’in 29 Haziran ve 4 Temmuz tarihlerinde çift dip yaptığı görülüyor.

BCH Fiyat Analizi

Ayrıca, bu formasyon hem RSI hem de MACD’de yükseliş sapmasıyla bir araya gelmiş durumda. Sapma son derece önemlidir ve her iki göstergede de bulunuyor. Tüm bunlar Bitcoin Cash fiyatının yakında yukarı doğru harekete geçeceğine inanmamızı sağlıyor.

5 Haziran’da 10 ve 20 günlük MA’lar arasında bir bearish cross (düşüş kesişimi) oluştu. O zamandan bu beri hem fiyat hem de MA sert bir şekilde düşüyor.

BCH Bitcoin Cash Fiyat Analizi

BCH/BTC en son 30 Haziran ve 1 Temmuzda birkaç başarısız breakout denemesi yaptı. Analizi hazırladığımız sırada BCH fiyatı hem MA’ların altında işlem görüyor hem de 10 günlük MA’ya çok yakın dirençle karşı karşıyaydı.

100 ve 200 günlük MA’lar ise yükseliş görünümünde. 18 Mayıs’ta bullish corss (yükseliş kesişimi) oluştu.

BCH Analizi

Daha sonra fiyat, her iki MA’nın da altına düştü. Ancak, düşüş eğilimi henüz başlamış değil ve MA’lar birbirlerinden oldukça uzak.

MA’ların analizi fiyatın uzun vadeli bir yükseliş ve kısa vadeli bir düşüş eğiliminde olup olmadığını görmeyi sağlar. Ancak, RSI ve MACD yukarı yönlü bir hareketin başlamasını desteklediğinden kısa vadeli düşüş trendinin yakında son bulacağına inanıyoruz.

Bitcoin Cash fiyatı simetrik üçgen içinde işlem görüyor. Hareketli ortalamalar önümüzde önemli bir direnç olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, momentum indikatörleri üçgenin direnç çizgisine doğru yukarı doğru bir hareketin başlayacağını destekliyorlar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner