Yükleniyor...

Binance: Gensler, Daha Önce Bize Gelmişti!

Binance avukatlarına göre SEC Başkanı Gary Gensler, 2019 yılında Binance’e danışman olarak hizmet vermeyi teklif etti.

gensler 1

Binance avukatlarına göre SEC Başkanı Gary Gensler, 2019 yılında Binance’e danışman olarak hizmet vermeyi teklif etti. 

SEC ve Binance arasında devam eden davanın bir parçası olarak dosyalanan belgeler, Gary Gensler ve Changpeng Zhao’nun geçmişi olduğunu iddia ediyor. Binance avukatları, Gary Gensler’in SEC’deki görevine başlamadan önce Binance yöneticileri ile birkaç görüşme yaptığını ve Changpeng Zhao ile Japonya’da öğle yemeğinde bir araya geldiğini söyledi. 

Belgeler, Zhao ve Gensler’in İletişiminin Devam Ettiğini Gösteriyor

Gary Gensler söz konusu teklifi 2019’da yaptığında, Massachusetts Institute of Technology de Küresel Ekonomi ve Yönetim Uygulamaları profesörü olarak çalışıyordu. 

Gensler’in 2021 yılında Joe Biden tarafından SEC Başkanı olarak atanmasından bu yana SEC, Coinbase, Bittrex ve Kraken kripto borsalarına karşı davalar açtı. Sadece birkaç gün önce Gensler, Binance ve Coinbase davaları ile ilgili yaptığı açıklamada: “ Daha fazla dijital paraya ihtiyacımız yok” dedi. 

Yakın zamanda dosyalanan belgeler, Zhao’nun Mart 2019’daki karşılaşmalarından sonra Gensler ile iletişim halinde kaldığını ve Binance kurucusunun o sırada verdiği MIT kripto para birimi kursunun bir parçası olarak Gensler ile bir röportaj gerçekleştirdiğini gösteriyor. 

Aynı yılın ilerleyen günlerinde Gensler, Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi önünde Facebook’un önerdiği ve daha sonra her ikisi de iptal edilen kripto para birimi ve cüzdanı hakkında ifade verdi. Duruşmadan önce Gensler’in Zhao’ya: “Herhangi bir finans, teknoloji, blok zinciri veya diğer şirketlere danışmanlık yapmıyorum ve herhangi bir kripto para birimine sahip değilim” ifadelerini kullandığı bir mektup gönderdiği belirtiliyor. 

Binance’in avukatları, SEC Başkanının Zhao ile olan bağlarını gerekçe göstererek, şirketle ilgili işlemlerden çekilmesini talep etti ve SEC’nin henüz taleplerini kabul etmediğini iddia etti. SEC ise yaptığı açıklamada, Gensler’in her türlü ret yükümlülüğü de dahil olmak üzere etik yükümlülüklerini çok iyi bildiğini ve bunlara tam olarak uyduğunu iddia etti. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner