Yükleniyor...

Bittrex’in Müşteri Geri Ödeme Planı Hükümet İtirazıyla Karşılaştı

7 Haziran tarihli mahkeme başvurusuna göre, iflas eden kripto borsası Bittrex’in müşteri nakit ve kriptolarını iade etme önerisi, ABD hükümetinin itirazıyla karşılaştı.

bittrex

7 Haziran tarihli mahkeme başvurusuna göre, iflas eden kripto borsası Bittrex’in müşteri nakit ve kriptolarını iade etme önerisi, ABD hükümetinin itirazıyla karşılaştı. 

Şirketin ABD ofisi, düzenleyicilerin yasadışı menkul kıymetler borsası işletmekle suçlamasının ardından 8 Mayıs’ta iflas başvurusunda bulundu. Dört gün sonra şirket, müşterilerin dava masrafı ve gecikmesi olmadan varlıklarını geri çekmelerine izin vermek için mahkeme izni istedi. Mali Suçları Uygulama Ağı’ndan (FinCEN) 5 milyon dolar alacaklı olan ABD hükümeti ise bu göz boyama girişimlerinin doğru olmadığını söyledi. 

Konuya İlişkin Dava 14 Haziran’da Görülecek

Hükümetin yaptığı başvuruda: “Alacaklıları onay duruşması dışında ikincil sınıflara ayırmak uygunsuzdur” ifadeleri kullanıldı. 

Bittrex’in ABD kolu 50 milyon dolar müşteri nakdi ve 250 milyon dolar kripto varlık bulunduruyor. Şirketi temsil eden avukatlar daha önce Delaware mahkemesine, iflas başvurusunda bulunan Maltalı işletme şirketinin 120 milyon dolar müşteri nakit ve kripto parasına sahip olduğunu ve her ikisinin de para çekme işlemlerini gerçekleştirmek için yeterli varlığa sahip olduğunu söylemişti. 

Bittrex’in para çekme işlemlerini izin verme planına ilişkin duruşma 14 Haziran’da gerçekleşecek. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner