Yükleniyor...

Binance, Güney Kore Merkezli Kripto Borsasına El Attı

Kripto ve teknoloji şirketi Binance, Güney Kore merkezli kripto para borsası GOPAX'ın çoğunluk hissesini satın aldı.

binance kripto borsasi

Kripto ve teknoloji şirketi Binance, Güney Kore merkezli kripto para borsası GOPAX’ın çoğunluk hissesini satın aldı.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olarak tabir edilen Binance, küresel çapta genişlemeye devam ediyor. Şirket, farklı bölgelerden onlarca ülkeye yatırımlarda bulunarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Küresel bir şirket olan Binance, son olarak Güney Kore merkezli kripto borsası GOPAX‘ın çoğunluk hisselerini satın aldı.

Binance, Bir Başka Kripto Borsasını da Eline Aldı

Kripto borsası ve teknoloji şirketi Binance, Güney Kore merkezli sorunlu kripto para borsası GOPAX‘ın hisselerini satın aldı. Satın alma işlemiyle Binance, borsanın çoğunluk hissesini eline almış oldu.

Binance baş işletme yetkilisi Yibo Ling‘e göre, Kasım ayında yaşadığı sorunlar neticesinde belirli operasyonlardan çekilen GOPAX‘a yönelik bir hamle yapıldı. Binance, sorunlu kripto para borsasının çoğunluk hissesini satın alarak, borsayı pazara geri kazandırmış oldu.

Satın alma işleminin finansmanı, Binance’in 1 milyar dolarlık Industry Recovery Initiative adlı kurtarma fonundan sağlandı. Şirket, satın almaya yönelik şartlar hakkında bir açıklamada bulunmadı.

GOPAX’ın ana şirketi Streami, iflas eden Genesis’in en büyük alacaklıları arasında gösterilmişti. Bu durum, kripto borsasının da faaliyetlerine yansıdı. Binance, GOPAX’ın faaliyetlerine devam edebilmesi için sermaye aktarmayı planlıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner