Yükleniyor...

Bitcoin Grafik ve Piyasa Analizi, 3 Şubat 2023

Küresel ekonomideki hareketliliğin ışığında, bugün Bitcoin (BTC) tarafındaki fiyat seviyesi ve piyasa koşulları ne durumda?

bitcoin analizi

Küresel ekonomideki hareketliliğin ışığında, bugün Bitcoin (BTC) tarafındaki fiyat seviyesi ve piyasa koşulları ne durumda?

Geçtiğimiz yıl şiddetli geçen ayı piyasasının ardından Bitcoin, yılın başından beri yükseliş trendinde hareket ediyor. BTC tarafındaki fiyat hareketlerinin direnç noktalarını kırarak ilerlemesi, 16.000 dolar seviyelerini dip bölgede bıraktı. Küresel ekonomideki enflasyon, faiz ve resesyon değişkenleri de kripto para piyasasını olumlu yönde etkilemeye başladı. Piyasalar sakinleşirken, Bitcoin atağı dikkat çekti.

Bitcoin için Güncel Analiz, Fiyat Nereye Gidiyor?

Bir saatlik zaman diliminde Bitcoin (BTC) için oluşan yapıda 20 Ocak tarihinden beri güçlü destek olarak çalışan 22.350 dolar seviyesi aktifliğini koruyor. Bitcoin fiyatının, 22.970 dolar seviyelerine ulaştıktan sonra yaşadığı düşüşlerde ise 22.560 dolar seviyesi ara destek olarak çalışıyor.

Bitcoin’in, 23.330 ile 23.480 dolar seviyeleri arasında aldığı fiyat tepkisine göre, olumlu senaryoda 23.820 ile 23.950 dolar seviyelerine artış gözlemlenebilir. Olumsuz senaryoda ise Bitcoin için 22.970 dolar seviyesine geri çekilmeler olasıdır.

bitcoin analizi

Bitcoin Dominansı, Altcoin’ler için Son Durum Ne?

Bitcoin, bir saatlik zaman diliminde yüzde 43,95-43,99 seviyelerini dominans için destek haline getirmiş durumda. Altcoin’ler için olası yükseliş senaryosu, dominansın yüzde 44,28-44,30 seviyelerinden alacağı tepkiye göre değişecektir. Altcoin’ler bazında olumlu senaryo için yüzde 44,30 seviyesinin aşılıp yüzde 44,48-44,50 seviyelerinin test edilmesi gerekir.

Bu seviyelerden alacağı tepkiye göre, dominansın yüzde 44,90 seviyelerine yükseliş göstermesi altcoin’ler için daha büyük yükselişlerin önünü açabilir. Olumsuz senaryoda, Bitcoin dominansının yakın desteklerini test edip, altcoin market değerinde düşüşe yol açabilme ihtimali bulunuyor.

Bitcoin dominans

Bitcoin için Market Değer Analizi

Kripto paralar piyasasının öncüsü olan Bitcoin güçlenmeye devam ediyor. Uzun süreden beri market değeri düşen Bitcoin, son zamanlarda tekrar güç topladı. 430.7 milyar dolarlık piyasa değerini destek olarak koruyan Bitcoin, olumlu senaryoda 440 milyar dolarlık piyasa değerini direnç olarak çalıştırmış durumda.

bitcoin market değeri

Bu seviyeden aldığı tepkiye göre, sırasıyla 452 milyar dolar ve 462 milyar dolar değerleri direnç olarak çalışacaktır. Market değerinin temel ve teknik analiz doğrultusunda, yükselişe devam edebilmesi için yakın zamanda tepe yaptığı 467 milyar dolar değerini aşması gerekecektir.

Bitcoin güncel fiyatı ise şu şekilde;

bitcoin

Bitcoin (BTC)

64,313.23 $

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner