Yükleniyor...

Binance, İşten Çıkarma Yapıyor

Binance, azalan pazar payı sebebiyle işten çıkarmalara yöneliyor.

Binance

Binance, azalan pazar payı sebebiyle işten çıkarmalara yöneliyor.

Kripto borsası Binance, performans göstermeyen ve kültürel olarak uygun olmayan kişileri işten çıkardı. Binance’in bu tutumu pazarda kan kaybetmesinin ardından gerçekleşti.

Binance, Pazarda Pay Kaybetmesinden Dolayı İşten Çıkarma Yapıyor

Kripto borsası Binance, performans göstermeyen ve kültürel olarak uygun olmayan kişileri işten çıkardı. Bu durum, Binance’in işten çıkarma planı olmadığını söylemesinden yaklaşık iki ay sonra yaşandı. Binance, kripto borsa devinin pazar payının azalmasıyla birlikte iş gücünün bir kısmını işten çıkardı.

işten çıkarma

Binance’in işten çıkarmalarıyla ilgili olarak Wu Blockchain tarafından atılan bir Tweet’e cevap olarak, bir borsa sözcüsü şunları söyledi:

“Yeteneklerimizi doğru kaynaklara ve doğru ekiplere en iyi şekilde nasıl tahsis edebileceğimizi periyodik olarak gözden geçiriyoruz. Ve bazen, bu iyi performans göstermeyen veya kültürel uyum sağlamayan bazı çalışanların işten çıkarılmasına yol açıyor. Bu, belirli ürün ve iş birimlerine bakmayı içerecektir ve kaynaklarımızın, kullanıcıların ve düzenleyicilerin gelişen taleplerini yansıtacak şekilde uygun şekilde tahsis edilmesini sağlayacaktır.”

Bu hamle, önceki durumda Binance’in yaklaşık 8.000 çalışana sahip olduğu zamanda gerçekleşti. Borsa, işten çıkarmaların boyutu hakkında herhangi bir açıklama yapmaktan kaçındı. İşten çıkarmalar, Binance’in Mart ayında “herhangi bir işten çıkarma planlamadığını” ve bunun yerine Haziran ayı sonuna kadar 500 rol daha doldurmaya çalıştığını söylemesinden iki ay sonra gerçekleşti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner