Yükleniyor...

Binance’in Kurumsallar için Bankada Varlık Tutma Planı

Binance'in bazı müşterilerinin teminatlarını bankada tutmasına olanak sağlayacak bir formülü araştırdığı söylendi.

binance

Binance’in bazı müşterilerinin teminatlarını bankada tutmasına olanak sağlayacak bir formülü araştırdığı söylendi.

Binance, karşı taraf riskini azaltmaya yardımcı olabilecek bir adım olarak değerlendiriyor. Kripto borsası, profesyonel müşterileriyle banka mevduatlarını marj ticareti için teminat olarak kullanma konusunda görüşmeler yapıyor.

Binance, Kurumsal Müşterileri için Bankada Mevduat Tutmayı Araştırıyor

Kurumsal kripto yatırımcıları, FTX’in geçen yılki çöküşüyle büyük kayıplar yaşamasının ardından kripto borsalarının güvenilirliği konusunda endişe duyuyor. Kripto borsaları, varlıkları gözaltında tutma, işlemleri tamamlama ve kredi sağlama gibi konularda geleneksel finanstan farklı çalışırken, aynı zamanda başarısızlık durumunda büyük risklere davetiye çıkartabiliyor.

binance

Binance sözcüsü ve Bank Frick, konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçındı. FlowBank ise lisansının kripto ticaretini içermediğini belirterek Binance ile herhangi bir düzenleme hakkında yorum yapmadığını söyledi. Bu önerilen düzenlemenin kesinleşmediği ve değişebileceği belirtilmektedir.

Önerilen düzenlemeye göre, müşterilerin bankadaki nakitleri üçlü bir anlaşma yoluyla kilitlenecek ve borsa tarafından marj ticareti için teminat olarak kullanılması için bu fonlar ödünç verilecektir. Bankada tutulan nakit, faiz kazanmak için para piyasası fonlarına yatırılabilir ve Binance’ten kripto ödünç almanın maliyetini karşılamaya yardımcı olabilir.

Binance’in bu tartışmaları, merkezi kripto borsalarının müşterilerin talepleri doğrultusunda potansiyel bir başarısızlığa karşı önlem almaları gerektiği fikri ile ortaya çıktı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner