Yükleniyor...

Binance’in Desteklediği Stablecoin Sallanıyor!

Binance'in desteklediği ve piyasa değerine göre en büyük 5 stablecoin'den birisi olan TUSD, Prime Trust aracılığıyla yürüttüğü mint işlemlerini durdurdu.

TUSD kripto

Binance’in desteklediği ve piyasa değerine göre en büyük 5 stablecoin‘den birisi olan TUSD, Prime Trust aracılığıyla yürüttüğü mint işlemlerini durdurdu.

Kripto para piyasası güne büyük bir çöküş ile başladı. Neredeyse tüm altcoin’ler yüzde 20’den fazla bir düşüş yaşadı. Tüm kripto ekosistemi düşüş için sebep ararken, stablecoin kuruluşu TUSD’tan bir tweet geldi. TUSD, Prime Trust aracılığıyla yürüttüğü token basım işlemlerini durdurduğunu aktardı. Binance’in arkasında olduğu ve özellikle launchpad girişimlerinde desteklediği TUSD, bu tweet’in ardından depeg oldu.

Binance’in Desteklediği TUSD Depeg Oldu!

Kripto para piyasasının yaşadığı kötü günlerin ortasında, Binance destekli stablecoin TUSD‘tan yeni bir açıklama geldi. TUSD, Prime Trust aracılığıyla yürüttüğü token basımını durdurdu.

Popüler stablecoin projesi, iflasın eşiğinde olan Prime Turst ile yürüttüğü mint’leme hizmetini sonlandıracak. Proje ekibinden gelen açıklamalara göre bu durum, diğer operasyonları etkilemeyecek. Ancak kripto topluluğu, TUSD‘tan gelen bu hamlenin olumsuz sonuçlara yol açabileceğini düşünüyor.

TUSD, Prime Trust konusunda verilen bu kararın diğer basım hizmetlerini etkilemediğinin altını çizdi. Ekipten gelen açıklamaya göre TUSD, bankacılık ortaklarıyla çalışmaya devam edecek.

Daha önce Binance, TUSD’u borsada listelemiş ve birçok girişiminde desteğini sunmuştu. TUSD, Binance’in launchpad girişimlerinde yer alan stablecoin olmuştu.

TUSD

TUSD‘tan gelen açıklamaların ardından popüler stablecoin’in depeg olduğu görüldü. TUSD, günü 0.998 dolar seviyelerinde geçiriyor. Ayrıca veri analiz platformu PeckShield, TUSD‘un depeg olmasını paylaşarak dikkatleri üzerine çekti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner