Yükleniyor...

Minecraft’ın NFT Yasağı Yolda

Popüler oyun Minecraft'ın NFT'leri henüz yasaklamadığı ancak bu yasağın yolda olduğu belirtiliyor.

minecraft

Popüler oyun Minecraft’ın NFT‘leri henüz yasaklamadığı ancak bu yasağın yolda olduğu belirtiliyor.

Microsoft’a ait oyun geliştiricisi Mojang, Minecraft’ın NFT kullanımını yasaklama planını Temmuz 2022’de duyurdu. Ancak, yaklaşık bir yıl sonra, planlanan yasak henüz yürürlüğe girmedi.

Minecraft’ın Temmuz 2022’de Açıkladığı Yasak Hala Yürürlüğe Girmedi

Mojang geçtiğimiz yaz bir açıklama yaparak Minecraft’ın kullanım yönergelerini NFT‘lerin veya Blockchain’de belirtilmiş varlıkların kullanımına ilişkin belirli kısıtlamaları içerecek şekilde güncelleyeceklerini söyledi. Ancak Minecraft’ın yönergeleri hala güncellenmedi ve bir takip duyurusu yapılmadı.

NFT 2

Konuya dair demeç veren bir Microsoft temsilcisi, resmi yönergelerin güncellenmesinin hala yakın bir zamanda gerçekleşeceğini ve ilkenin değişmediğini doğruladı.

Minecraft’ın beklenen NFT yasağı duyurusu, Microsoft’un Mojang’ın uzun süredir devam eden oyunu etrafında inşa edilen resmi olmayan ve topluluk odaklı Web3 projelerinin artışı sonrası geldi. Microsoft, 2021 itibariyle Minecraft’ın tüm cihazlarda aylık 141 milyon aktif oyuncusu olduğunu belirtti.

Bu güncelleme, Minecraft topluluğunda NFT’lerin potansiyel kullanımıyla ilgili tartışmalara ve beklentilere neden oldu. Minecraft’ın gelecekte NFT’lere izin verip vermeyeceği ve nasıl bir yaklaşım benimseyeceği konusunda netlik henüz sağlanmadı. Ancak Microsoft’un bu konuda güncelleme yapacağı ve ilgili politikaları açıklayacağı belirtildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner