Yükleniyor...

Bir Blockchain Cüzdanı Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Her Şey

Blockchain teknolojisinin dünya çapındaki para birimlerinde devrim yaratmasının üzerinden 11 yıl geçti.

cuzdan blockchain

Blockchain teknolojisinin dünya çapındaki para birimlerinde devrim yaratmasının üzerinden 11 yıl geçti. Yönetişimden bağımsız, daha güvenli bir yaşam tarzına gidiyoruz ve bu dünya düşündüğünüzden de daha yakınımızda.

Siz de kripto deneyimine katılmak istiyorsanız, bu kesinlikle bir kripto cüzdanına ihtiyacınız olacağı anlamına gelir. Bununla birlikte, binlerce kripto cüzdanı varken, sizin için en iyisini seçmek zor olabilir. Bu nedenle, bu makale bir karar vermeden önce bilmeniz gereken her şeyi sizlere detaylı olarak sunuyor.

Blockchain Cüzdanı nedir?

Blockchain cüzdanları hakkında bilmeniz gereken ilk şey, tamamen merkeziyetsiz olduğu için kripto para birimlerinizi saklamadıklarıdır. Blockchain cüzdanları sadece sizin genel ve özel anahtarlarınızı saklar. Bankalardaki gibi genel ve özel anahtarları düşünün. IBAN ve şifre. Alıcının genel anahtarına kripto para gönderiyorsunuz ve ödemeyi özel anahtarınızla onaylıyorsunuz. Kısacası, blockchain cüzdanları, kullanıcıların kripto para birimlerine erişmelerine ve bunları özgürce kullanmalarına yardımcı olur.

Blockchain Cüzdan Türleri Nelerdir?

Kullanıcıların gerçek ihtiyaçlarını karşılamak için kripto cüzdanlarının çeşitlilik göstermesi normaldir. Örneğin, bazıları bir bilgisayarda, bazıları da mobil cihazda çalışmayı tercih edebilir.

Kripto paralar, insanların hayatlarını kolaylaştırma amacıyla geliştirildi, bu nedenle kullanıcılara farklı seçenekler sunmak bir zorunluluk halini aldı. Şu anda beş tür blockchain cüzdanı var:

  • Masaüstü Cüzdanları
  • Çevrimiçi Cüzdanlar
  • Mobil Cüzdanlar
  • Donanım Cüzdanları
  • Kağıt Cüzdanlar

Masaüstü cüzdanı, bilgisayarınıza kolayca indirebileceğiniz bir cüzdandır. Genellikle belirli bir işletim sistemi gerektirmez, ancak bu yine de sağlayıcıya bağlıdır. Çevrimiçi bir cüzdan, bulut sistemine dayanır, böylece verilerinize istediğiniz yerden erişebilirsiniz. Tabi internete bağlı olduğunuz sürece. Ancak, hesaplarınız için her zaman güvenli bir çözüm değildir. Mobil cüzdan, Android veya iOS üzerinden kolayca indirilebildiği için en çok kullanılan cüzdanlardan. Erişimi kolaydır ve enerji gerektirmez.

Donanım cüzdanları, anahtarlarınızı bir donanım cihazında saklayan yüksek güvenlikleri ile bilinir. Ancak bu kadar pahalı bir teknoloji üzerinde geliştirildiği için fiyat da aynı şekilde yüksektir. Bir de kripto paralarını ellerinde hissetmek isteyenler var. Bu kişiler için de kağıt cüzdanlar yaratıldı. Pratik olarak, genel ve özel anahtarlarınız QR kodlarına sıkıştırılır. Kağıda veya hatta kartlara basılabilirler.

Hangi Faktörleri Göz Önünde Bulundurmalısınız?

Çalışmak istediğiniz cüzdan türünü seçtikten sonra, piyasadaki en iyileri keşfetmek için biraz araştırma yapmak gerekir. Kripto para cüzdanı kullanmaya başlamadan önce analiz etmeniz gereken birkaç şey var.

Güvenlik

Bir kripto para cüzdanı için en önemli şeylerden biri, paranızı nasıl koruduğudur, çünkü bazı insanlar hesabınızı çalmanın bir yolunu bulabilir. Bu durumda en iyi seçenek, bir donanım cüzdanı veya çok faktörlü kimlik doğrulamalı bir cüzdan olacaktır.

Erişilebilirlik

Her kullanıcının kendi yaşam tarzı ve dolayısıyla farklı tercihleri ​​vardır. Ancak sadece bir tür cüzdanla çalışmayabilirler. Bilgisayarda çalışmayı sevseniz bile, hareket halindeyken de paranıza erişmek yardımcı olabilir, değil mi? Bu nedenle, bir cüzdanın birden fazla platformda mevcut olması kesinlikle bir artıdır.

Desteklenen Para Birimleri

Aralarından seçim yapabileceğimiz binlerce kripto para birimimiz var, yenilerinin çoğu öncekilerin daha iyi versiyonları. Potansiyellerine meydan okumak için önce onlarla çalışmanız ve bunu yapmanıza izin veren bir cüzdan almanız gerekir. Bununla birlikte, bazı kripto para cüzdanlarının, piyasa değerlerine göre para birimlerini kabul eden başka yaklaşımları vardır, bu aslında kötü bir şey değildir. Güvenliği sağlar.

Maliyetler

Gelirimizi maksimize etmek sizin menfaatinize olacaktır, bu yüzden kesinlikle maliyetler ve etkiler arasında bir denge bulmanız gerekir. Cüzdanların fiyatı ile orantılı olarak ne kadar teklif verdiğini analiz edebilirsiniz. Çoğu ücretsizdir, ancak değişim için sizden ücret alabilirler.

Kullanım Kolaylığı

Kaliteli kripto para işlemleri için ne yaptığınızı bilmeniz gerekir, değil mi? Bu, kullanıcı dostu bir tasarıma sahip olmayan kripto para cüzdanlarını listeden çıkarabileceğiniz anlamına gelir. Çünkü yanlışlıkla bir düğmeye basabilir ve sahip olduklarınızı anında kaybedebilirsiniz.

Size bir blockchain cüzdanı önerecek olsaydık, SpectroCoin cüzdanı listenin en başında yer alırdı. olurdu. Varlıklarınızı iki faktörlü güvenlik protokolü ile korur, fonları çevrimdışı depolamada depolar ve 20’den fazla kripto para birimi ile çalışır. Ayrıca hem mobil hem de web tarayıcıları için tasarlanmıştır, böylece nerede olursanız olun paranıza erişebilirsiniz.

Sonuç

İhtiyacınız ne olursa olsun, bir blockchain cüzdanı seçmek kolay bir iş değildir. Diğer hizmetlerde olduğu gibi, en iyisini ancak bazı nitel araştırmalardan sonra bulabilirsiniz. Dikkate alınması gereken birçok şey olduğundan, ipuçlarımızın sizi doğruya yönlendireceğini umuyoruz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner