Yükleniyor...

Bir Kripto Para Borsası Daha Kepenk İndirdi!

Polonya merkezli kripto para borsası BitMarket, dün aniden faaliyetleri durdurarak kepenk indirdi.

Kripto Para Borsası BitMarket

Polonya merkezli kripto para borsası BitMarket, dün aniden faaliyetleri durdurarak kepenk indirdi. Borsanın internet sitesindeki duyuruda yaşanan bu durumun nedeninin “likidite kaybı” olduğu belirtiliyor.

Borsanın da belirttiği gibi, BitMarket bir süredir düşük likidiye sorunuyla karşı karşıyaydı. CoinMarketCap’in verilerine göre borsanın günlük işlem hacmi 1 milyon doların altında seyrediyordu. Şu anda borsada bulunan kullanıcı fonlarının nasıl geri çekileceği bilinmiyor. Bu noktada BitMarket internet sitesinde “Sonraki adımlarla ilgili sizi bilgilendireceğiz.” ifadesine yer veriyor.

Son birkaç haftadır borsada tehlike çanlarının çaldığı ortaya çıktı. OdoBanks adlı bir Reddit kullanıcısı kısa bir süre önce borsadaki aykırı hareketlerin görüldüğünü belirterek, “Kullanıcılar sebepsiz yere şifrelerini değiştirmeye zorlanıyor, kullanıcıların API anahtarları değiştiriliyor ve bazı kullanıcılar ek KYC (müşterini tanı prosedürü) gereksinimleri nedeniyle fonlarını çekemiyorlardı. Ayrıca başka sorunlar da vardı.” dedi.

Son dönemde birçok kripto para borsası faaliyetlerine son veriyor. Hazirana yının sonlarında Hindistan merkezli bir kripto para borsası ülkedeki bankacılık desteğinin eksik ve yasal belirsizliği gerekçe göstererek faaliyetlerini sonlandırdığını açıklamıştı. Yine o ay içinde Polonya’nın bir başka büyük kripto para borsası Coinroom kepenk indirmiş ve müşteri fonlarıyla birlikte ortadan kaybolmuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner