Yükleniyor...

Bitcoin Adreslerinin Sayısındaki Artış ve Adreslerdeki BTC Miktarı Dikkat Çekiyor!

Geçtiğimiz birkaç yılda dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin büyük popülerlik kazandı ve kullanım oranı iyiden iyiye arttı.

Benzersiz Bitcoin Adres Sayısı

Geçtiğimiz birkaç yılda dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin büyük popülerlik kazandı ve kullanım oranı iyiden iyiye arttı. Söz konusu metriklerdeki artış yalnızca daha fazla insanın kripto para endüstrisine girmesine değil, aynı zamanda ilk kez endüstriye ayak basan kurumlar tarafından desteklendi, destekleniyor.

Bitcoin, bu yılın başlarında 2009’dan bu yana 400 milyonuncu işlemini tamamladı ve başka bir önemli kilometre taşını ardından bırakmış oldu.

Bitcoin’in kullanım oranı 2018’de günlük işlemlerin yaklaşık 200 bine gerilediği uzun kripto kışında büyük oranda düşmüştü. Ancak yayın sırasında ortalama işlem sayısı 350 bin düzeyindeydi. Bu da kullanım oranının yeniden yükseldiği anlamına geliyor.

Bitcoin Cüzdanları

Bitinfocharts’ın verilerine göre, şu anda 20 milyondan fazla adreste 1 dolar değerinde BTC bulunuyor. Sayı çok büyük bir miktara karşılık gelmiyor olabilir, ancak adresin sayısı insanların Bitcoin ağına olan ilgisini gösteriyor. Ayrıca, 8 milyondan fazla adreste tutulan Bitcoin miktarı 100 dolar veya daha fazla miktarda.

Bitcoin Adresleri

Bitcoin dağılım istatistikleri çıkarıldığında 7.037.262 adresdeki BTC miktarının 1 BTC’den fazla olduğu görülüyor. Bu adreslerin sahip olduğu toplam Bitcoin sayısı 17 milyondan fazla bu Bitcoin’lerin karşılığı 200 milyar doların üzerinde.

Benzersiz Bitcoin Adresleri

1 BTC’den daha fazla Bitcoin bulunduran adreslerdeki hızlı artış Bitcoin fiyatının yükselmesine neden olan faktörlerden sadece biri. Blockchain.com’un verilerine göre, Bitcoin taşınan benzersiz adreslerin sayısı son 24 saatte artarak 568.831 oldu. Bu, son 24 saatte benzersiz adres sayısının 100.000’den fazla arttığı anlamına geliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner