Yükleniyor...

Bir Sonraki Güçlü Bitcoin Rallisinin Tetikleyicisi Devletler Olabilir

Marjinal kayıpların ardından kripto para piyasası tekrar yeşillendi.

Bitcoin Rallisi 1

Marjinal kayıpların ardından kripto para piyasası tekrar yeşillendi. Son birkaç saat içinde çoğu kripto para biriminin değeri arttı, ancak değer artışları dikkate değer değil. Bitcoin (BTC) fiyatı yaklaşık %3 oranında değer kazanarak 5.230 doların üzerinde seyrediyor. Bu pozisyon son birkaç hafta içinde kripto para birimi için kilit bir seviye haline geldi ve son zamanlarda 5.000 dolarlık destek pozisyonunu güçlendirdi.

Birçok yatırımcı için Bitcoin’in 5.200 dolar ila 5.000 dolar pozisyonunda olması oldukça olumlu bir işaret. Kripto para birimi bu aralıkta seyrederken herhangi bir tetikleyicinin desteğiyle fiyat etkileyici seviyelere kolayca çıkılabilir. 5.400 dolarlık direniş pozisyonu boğaların bir sonraki hedefi olan 6.000 dolar için kritik önem taşıyor.

Son birkaç saat içinde Bitcoin fiyatı 5.272 dolara kadar çıktı. Bu boğalar için 5.450 doların hemen üzerindeki uzun direnç pozisyonundan kısa. Boğalar, yükseliş eğilimini güçlendirmeye devam edebilirlerse 5.400 dolarlık direnç pozisyonunu tekrar test etmek için fiyatı daha da yükseltmeye çalışacaklar.

Boğalar Bitcoin fiyatını 5.400 doların üzerine çıkarabilirlerse, 5.800 dolar ve daha sonra 6.000 dolara ulaşılmasını sağlayacak bir momentumu tetikleyecekler. Bu hamle, Bitcoin’in geçen yıl ağır kayıplar yaşamadan önceki menziline geri dönebileceği anlamına geliyor.

Bitmex Exchange’in CEO’su Arthur Hayes de dahil olmak üzere birkaç analist Bitcoin’in yılı 10.000 doların üzerinde tamamlayacağını tahmin ediyor. Bununla birlikte, Bitcoin yılın ilk yarısında 6.000 doların üzerine çıkabilirse bu oldukça önemli bir başarı olacak.

Devletler Düzeyinde Hash Savaşı

Max Keizer, bir sonraki rallinin devlet aktörleri tarafından tetikleneceğine inanıyor. Bitcoin’in savunucusu olan Max Keiser, kısa süre önce bir sonraki rallinin devletler tarafından tetikleneceğine inandığını söylemişti. Keiser’a göre, hükümetler yakında Bitcoin’in ağını kontrol altına almak için hash savaşına girişecekler. Ona göre bu savaş Bitcoin’i tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıracak.

Hash savaşları devletler düzeyinde olacak ve bu bizi tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkaracak olan şey.

Bu durum güçlü bir ralliyi tetikleyecek, ancak bunun sürdürülebilir bir rallinin olması biraz zor. Kripto para birimleri devletlerin/hükümetlerin etkisinden ve kontrolünden uzak olacak şekilde tasarlandılar. Eğer devletler Bitcoin’i etkilemeye başlarsa halk arasında kripto para birimine olan ilginin korunması zor olacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner