Yükleniyor...

Bitcoin Nisan Ayını Çok Seviyor

Bitcoin (BTC), bu ayın başlarında güçlü bir ralliyle yükselişe geçti.

Bitcoin Nisan

Bitcoin (BTC), bu ayın başlarında güçlü bir ralliyle yükselişe geçti. Öncü kripto para biriminin geçmişine baktığımızda son 7 yılda Bitcoin fiyatının Nisan aylarında arttığı görülüyor.

Piyasa değeri ile dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin şu anda 5.229,10 dolardan el değiştiriyor. Aylık grafikte değerini %27 artırdığı görülen Bitcoin, daha önce 2016, 2017 ve 2018’in Nisan ayında sırasıyla %8, %26 ve %33 oranında bir artış gösterdi.

Bitcoin Nisan Ayı Performansları
Nisan Ayındaki Bitcoin Fiyat Performansı (2012–2017)

Bu ay görülen keskin yükseliş boğaların piyasa hakimiyetini ele aldıklarını ortaya koyuyor. Kripto para birimi 4.236 doların üzerinde ikna edici bir hamle yaparak yükseliş eğilimi içinde olduğunu kanıtlamış durumda.

Fiyatlar, 200 günlük hareketli ortalamanın (MA) üstünde seyrediyor. Şu anda bir boğa piyasasının göstergesi olan 4.520 dolarlık direnç seviyesi Mart 2018’den bu yana ilk kez keskin bir şekilde kırıldı.

Bitcoin’deki değer artışı ticaret hacimlerindeki sert yükseliş ile sürdürülebilir görünüyor. Örneğin, tüm borsalardaki 24 saatlik işlem hacmi 3 Nisan’da son 15 ayın en yüksek seviyesi olan 22,89 milyar dolara yükseldi. Sonuç olarak, 30 Nisan tarihinde veya öncesinde 4.092 dolar olan aylık açılış fiyatına kadar bir düşüş pek mümkün görünmüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner