Yükleniyor...

Bitcoin Ticaretine Enpara Engeli!

Türkiye'de kripto paralar halen gri alanda ve resmi olarak herhangi bir düzenleme bulunmuyor.

Enpara Bitcoin Ticareti

Türkiye’de kripto paralar halen gri alanda ve resmi olarak herhangi bir düzenleme bulunmuyor. Yerli kripto para borsalarıyla çalışmak, para yatırmak veya çekmek için ağırlık olarak bankalar kullanılmak zorunda. Şimdiye kadar bankaların kripto para ticaretine herhangi bir engel çıkardığı görülmedi, ancak Twitter’da oldukça önemli bir iddia ortaya atıldı.

Twitter kullanıcısı Burhan Bulut (@Burhanbulut76) kripto para ticareti yapmasından dolayı hesabına çalıştığı bankası tarafından bloke edildiğini öne sürdü. Enpara’nın Bitcoin borsalarıyla çalışmasından dolayı hesaplarına bloke koyduğunu dile getiren Bulut, hiçbir şekilde para çekme, yatırma gibi bankacılık işlemlerini yapamadığını belirtiyor:

Sevgili kripto ahalisi @Enparacom ile yaşadığım bir olayı sizlere anlatmak istiyorum, yıllardır yoğun olarak kullandığım enpara ansızın hesaplarımı kapattı, hiçbir şekilde para çekme yatırma bankacılık işlemleri tümüne bloke koydu. Sebep bitcoin borsalarıyla çalışma, para tansferi.

Bulut, Finansbank şubesinin hesabındaki parasını çekmesi için kendisinden zorla hesap kapatma talimatı aldığını söyleyerek iddiasını bir adım öteye taşıyor.

Bankanın müşteri hizmetleri ile görüştüğünü söyleyen Bulut, müşteri hizmetlerinin “hesabınızla ilgili hiçbir işlem yapamayız” dediğini belirterek kedi kartı borcunu dahi öğrenemediğini söylüyor. Bulut, banka tarafından mağdur edildiğini dile getirerek Türkiye’deki kripto para topluluğunu Enpara kullanması konusunda uyarıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x