Yükleniyor...

Biri 443 Dolara Aldığı CryptoPunk NFT’sini 4.4 Milyon Dolara Sattı

Bir CryptoPunk NFT’si bugün yaklaşık 4.

biri 443 dolara aldigi cryptopunk nftsini 4 4 milyon dolara satti

Bir CryptoPunk NFT’si bugün yaklaşık 4.4 milyon dolara satılarak bugüne kadar satılan en pahalı CryptoPunk’lardan biri oldu.

Satıcı, bu özel CryptoPunk’ı Kasım 2018’de sadece 443 dolar değerinde ETH karşılığında satın almıştı. 

CryptoPunk’lar, NFT piyasasının en eskileri olarak bilinir. Bu yalnızca mirasları nedeniyle değil -bu yılki patlamadan çok önce 2017’de de üretildiler- aynı zamanda diğer NFT’leri de etkilemeleridir. Son aylarda değerlerinin ne kadar arttığını merak ediyor musunuz? İşte inanılmaz fiyat artışının en iyi örneklerinden biri. 

Bu CryptoPunk 1.500 Ethereum’a diğer bir deyişle yaklaşık 4.38 milyon dolara satıldı. Bu fiyat onu bugüne kadar satılan en pahalı CryptoPunk’lardan biri yaptı. 

Diğer taraftan bu özel CryptoPunk, Kasım 2018’de sadece 443 dolar (3.5 ETH) karşılığında satın alınmıştı. Bu üç yıldan daha kısa bir sürede %1.000.000’luk bir getiri anlamına geliyor. 

Tabii ki, CryptoPunks başlangıçta Ethereum cüzdanı olan ve zaman içinde bir cüzdan talep eden herkese ücretsiz olarak verildi, ancak ikincil piyasa değeri bu yılki NFT piyasa patlaması sırasında fırladı. Yaratıcı Larva Labs’e göre, geçen yıl yaklaşık 878 milyon dolar değerinde CryptoPunks satıldı.

Bir CryptoPunk, Sotheby’nin açık artırmasıyla Haziran ayında DraftKings yönetim kurulu üyesi Shalom Meckenzie’ye 11.8 milyon dolara satılırken, bir diğeri geçen hafta 5.4 milyon dolarlık ETH’ye satıldı. Aslında, ünlü yatırımcı ve sosyal medya fenomeni Gary Vaynerchuk geçen hafta 3.7 milyon dolara bir CryptoPunk NFT’si satın aldı. Harcadığı 1.600 ETH, Ethereum’un değerindeki son artış nedeniyle bugün 4.6 milyon dolar değerinde.

NFT koleksiyonu piyasası bu yılın başlarında patladı ve yılın ilk altı ayında toplam 2.5 milyar dolarlık toplam işlem hacmi elde etti. NFT alanı, baharın sonlarında ve yazın başlarında sessizleşmiş gibi görünse de son zamanlarda yeniden bir canlama yaşadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner