Yükleniyor...

Birleşik Krallık’ın Ekonomik Planı, Kripto Kurallarını Sıkılaştırıyor

Birleşik Krallık'ın ekonomik planı, kripto kurallarını daha da sıkılaştırmak istiyor.

ingiltere

Birleşik Krallık’ın ekonomik planı, kripto kurallarını daha da sıkılaştırmak istiyor.

Kripto paraların geçtiğimiz yıl oldukça kötü bir yıl geçirmesinin ardından hükümetler bu konudaki kuralları sıkılaştırıyor. Birleşik Krallık hükümeti ekonomik planı da yeni kuralları kapsıyor.

Birleşik Krallık, Ekonomik Planı ile Kripto Kurallarını Sıkılaştıracak

Birleşik Krallık, kripto suçuyla mücadelede yükseltme planları yaptı. Yeni bir politika belgesi, dolandırıcılığı azaltmak, kara para aklamayı azaltmak, suç varlıklarını kurtarmak, kleptokrasi ile mücadele etmek ve yaptırımlardan kaçınmayı azaltmayı hedefliyor.

Bugün yayınlanan en son üç yıllık Ekonomik Suç Planına göre, İngiltere Hazine Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı kripto kara para aklayıcıları üzerindeki kontrollerini sıkılaştırmayı planlıyor.

Ingiltere Merkez Bankasindan Duzenleme Mesaji

Politika belgesinde konuya dair şu ifadeler yer aldı:

 “Hükümet, kripto varlık faaliyetlerini sağlam bir şekilde düzenleyerek tüketicileri korumak ve ekonomiyi büyütmek için iddialı planları hayata geçirecek. Hem tüketicilere hem de işletmelere güven ve netlik sağlayacak. “

Plan, dolandırıcılığı azaltmak, kara para aklamayı azaltmak, suç varlıklarını kurtarmak, kleptokrasi ile mücadele etmek ve yaptırımlardan kaçınmayı azaltmak gibi hedeflere işaret ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner