Yükleniyor...

Do Kwon’un Karadağ’daki Hapis Süresi Bir Yıl Olabilir

Bir avukata göre Do Kwon'un Karadağ'daki iade talepleri değerlendirildiği için hapis süresi bir yılı bulabilir.

Do Kwon

Bir avukata göre Do Kwon’un Karadağ’daki iade talepleri değerlendirildiği için hapis süresi bir yılı bulabilir.

Hakkındaki suçlamaların ardından Karadağ’da tutuklanan Do Kwon‘un hapis süresi belirsiz. Do Kwon’un iade talepleri değerlendirildiğinden hapis süresi bir yılı bulabileceği düşünülüyor.

Do Kwon’un Karadağ’daki Hapis Süresi Bir Yılı Bulabilir

Bir ceza savunma avukatına göre, şu anda Karadağ’da gözaltında olan Do Kwon, ülke iade taleplerini değerlendirdiği için en az bir yıl demir parmaklıklar ardında kalabilir.

Şu anda Karadağ’da gözaltında olan ve potansiyel olarak Amerika Birleşik Devletleri veya Güney Kore’ye iade edilmeyi bekleyen Do Kwon‘un ülkenin ceza sisteminde zorlu koşullarla karşı karşıya kalacağı bildiriliyor.

do kwon 1

29 Mart Protos raporuna göre, adı açıklanmayan bir savunma avukatı, Karadağ hapishanelerindeki ve cezaevlerindeki koşulların ABD Dışişleri Bakanlığı’nın 2020 insan hakları raporunda açıklananlardan değişmediğini söyledi.

Raporda, cezaevi görevlilerinin 2015 yılında 11 mahkûma işkence yapmak ve onlara ağır bedensel zarar vermekten hüküm giydiği bir davanın yanı sıra Karadağ’ın bazı cezaevlerinde aşırı kalabalık ve tıbbi bakım eksikliği nedeniyle diğer kötü koşullardan bahsediliyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner