Yükleniyor...

Do Kwon, Kaçarken VIP Hizmeti Aldığını Açıkladı

Geçtiğimiz yıl kripto para dünyasına darbe vuran olaylardan biri olan TerraUSD çöküşü tüm piyasayı sarsmıştı.

Do Kwon

Geçtiğimiz yıl kripto para dünyasına darbe vuran olaylardan biri olan TerraUSD çöküşü tüm piyasayı sarsmıştı.

TerraUSD’nin arkasındaki şirket olan Terraform Labs‘in kurucu ortağı Do Kwon, polislere yaptığı açıklamada kaçarken VIP hizmet aldığını itiraf etti.

Do Kwon Polise VIP Hizmet İtirafında Bulundu

Geçtiğimiz yılda piyasayı sarsan ve 40 milyar dolarlık bir varlığın silinmesine sebep olan TerraUSD çöküşü ciddi düşüşe yol açmıştı. Bu çöküşün ardından Terraform Labs‘in kurucu ortağı Do Kwon hakkında yakalama kararı çıktı.

Do Kwon, Karadağ’da yakalanmasının ardından polise kaçarken aylarca VIP gibi muamele gördüğünü söyledi.

İçişleri Bakanı Filip Adziç Salı günü başkent Podgorica’daki ofisinde yaptığı röportajda şunları ifade etti:

 “Do Kwon ve arkadaşı özellikle şaşırmış gibi davrandılar ve yetkililerimize dünyanın başka yerlerinde VIP muamelesine alıştıklarını söylediler.”

Do Kwon

Bakan, Do Kwon ve şirketin finans müdürü Hon Chang Joon’un Karadağ’da herhangi bir yere girişte kayıtlı olmadıkları için ülkeye yasadışı yollardan geldiklerini aktardı. Ek olarak daha önce belirsiz bir komşu ülkede biraz zaman geçirdiklerini de sözlerine ekledi. Geçen ay, Güney Koreli yetkililer Sırbistan’da Kwon’u arıyorlardı. Kwon, sahte seyahat belgeleri kullanarak Dubai’ye uçmaya çalışırken Perşembe günü tutuklandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner