Yükleniyor...

Do Kwon, İade Duruşması Karadağ’da Görülecek

Terraform Labs'ın kurucusu Do Kwon, belgede sahtecilik yapmaktan perşembe günü Karadağ'da tutuklandı.

do kwon 1

Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon, belgede sahtecilik yapmaktan perşembe günü Karadağ’da tutuklandı.

Do Kwon geçtiğimiz yıl piyasanın çöküşüne sebeplerinden biri olan Terra çöküşünün baş mimarlarındandı. Do Kwon’un kurucusu olduğu Terraform Labs’ın yerel token’ı TerraUSD’nin çöküşü piyasayı ciddi şekilde sarstı.

Do Kwon’un İade Duruşması Karadağ’da Görülecek

AFP’nin haberine göre Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon, Karadağ’da sahtecilikle suçlandı ve iade işlemleri için Cuma günü mahkemeye çıkarılacak.

Güney Kore vatandaşı olan Do Kwon, geçen yıl kripto piyasalarında şok dalgaları yaratan stablecoin TerraUSD’nin çöküşünün ardından firardaydı. Do Kwon’un yakalanmış olmasıyla birlikte ABD’de New York savcıları tarafından 8 farklı suçlamayla suçlandı.

do kwon guney korede vergi yukumlulugumuz yok 6

Karadağ polisinin Cuma günü, Kwon ve ikinci bir kişinin Podgorica havaalanında tutuklanmasından bir gün sonra yaptığı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

 “Her iki kişi hakkında belgede sahtecilik suçundan suç duyurusunda bulunuldu.”

Bir mahkeme yetkilisi, Kwon’un Cuma günü geç saatlerde Podgorica mahkemesine çıkacağını söyledi, ancak hangi ülkenin iade talebinde bulunduğu şu anlık belli değil. New York’taki federal savcılar, tutuklanmasından saatler sonra perşembe günü Kwon’u dolandırıcılıkla suçladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner