Yükleniyor...

Birleşik Krallık hükümeti, kripto düzenleme planını reddetti!

Birleşik Krallık hükümeti, FTX çöküşü gibi olayların yarattığı riskleri belirterek, milletvekilinin kripto benzeri kumarı düzenleme planlarını reddetti.

birleşik krallık

Birleşik Krallık hükümeti, FTX çöküşü gibi olayların yarattığı riskleri belirterek, milletvekilinin kripto benzeri kumarı düzenleme planlarını reddetti.

Birleşik Krallık hükümeti, Perşembe günü yayınlanan bir belgede, mevcut tekliflerinin FTX çöküşü gibi konuların yarattığı riskleri daha iyi ele aldığını belirterek, milletvekilinin kripto benzeri kumarı düzenleme planlarını reddetti. Hazine, FTX’in çöküşünden dersler çıkardığını ve kumar yasasının kripto riskleriyle ilgilenmediğini söylüyor.

Hükümetten kripto düzenlemesine yönelik yorum geldi

Hükümet, milletvekilleri tarafından düzenlenen kripto düzenleme planı hakkındaki görüşlerini şu şekilde belirtti;

“Tek başına bir kumar düzenleme sisteminin, FTX müşteri fonlarının birleştirilmesi veya geleneksel finansal düzenleme kapsamındaki içeriden öğrenenlerin ticareti ve piyasa manipülasyonu ile bağlantılı sorunları düzeltmesi gibi bu risk faktörlerini ele alması pek olası değildir.”

Ek olarak Birleşik Krallık hükümeti, dünyanın önde gelen 20 ekonomisinden maliye bakanları tarafından onaylanan Finansal İstikrar Kurulu’nun tavsiyelerine atıfta bulunarak, “Kumar yönetmeliğine güvenme önerisi, Hükümetin küresel standart belirleme organlarının tavsiyelerini yansıtan amaçlanan yaklaşımından temel bir sapmayı temsil edecektir” dedi. Ayrıca, ayrışmanın yalnızca kriptoyu açık denizlere iteceği uyarısında bulundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner