Yükleniyor...

Bitcoin 18 Bin Dolarda! 26 Eylül 2022 Piyasa Analizi

Kripto para piyasasının toplam değeri CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yüzde 1,7'lik düşüşle 961 milyar dolara geriledi.

Bitcoin 18 Bin Dolarda 26 Eylul 2022 Piyasa Analizi

Kripto para piyasasının toplam değeri CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yüzde 1,7’lik düşüşle 961 milyar dolara geriledi. Gelin kripto para piyasasındaki son duruma beraber bakalım. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Solana‘daki (SOL) fiyat hareketlerini beraber inceleyelim. Bitcoin kaç dolardan işlem görüyor? Ethereum hangi seviyede? Solana‘daki son durum ne?

Bitcoin (BTC) Son Durum

CoinGecko verilerine Bitcoin, son 24 saatte yüzde 1,7 düşüş kaydetti. Piyasanın lider kripto parası Bitcoin, düşüşle beraber 19 bin seviyesinin altından işlem görmeye başladı. Bitcoin’in bu düşüşünden tüm piyasa etkilendi. Bu düşüş Bitcoin’in en son kaydettiği rallide yükseldiği seviyeleri kaybetmesine neden oldu ve satıcılı piyasanın devam ettiği görüldü. Bitcoin bulunduğu hareket bandı itibariyle 18 bin dolarda hareketine devam ediyor.

btc 4 saatlik 14
Bitcoin’in 4 saatlik grafiği

Bitcoin‘in bu seviyelerden tepki alarak yeniden 20 bin dolar bandına tutunması oldukça önemli olacak. Eğer buradan bir düşüş göreceksek bir sonraki durak 16-17 bin dolar bölgesi olabilir. Eğer bir yükseliş olacaksa da Bitcoin’in ilk durağı 20 bin dolar bandına tutunmak olacaktır. Bitcoin yazı yazıldığı an itibariyle 18 bin dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin canlı fiyatı için tıklayın.

Ethereum (ETH) Son Durum

Piyasadaki düşüş yönündeki hareketler Ethereum’a da ciddi momentum kaybettirdi. Bu bağlamda Ethereum (ETH) tarafındaki fiyat hareketini incelediğimiz zaman ise ETH‘nin, CoinGecko verilerine göre son 24 saatte 3,5’lik düşüş yaşadığını görüyoruz.

eth 4 saatlik 12
Ethereum’un 4 saatlik grafiği

Ethereum’da bir sonraki hedef tekrardan 1.300 dolar seviyesine tutunması diyebiliriz. Eğer Ethereum tarafında düşüş olursa ilk durağımız 1.000 dolar bandı olabilir. Analizimizin hazırlandığı an itibariyle Ethereum 1.280 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ethereum’un anlık fiyatı için tıklayın.

Avalanche (AVAX) Son Durum

Piyasanın en popüler 17. coini olan Avalanche de uzun süren düşüşüne devam ediyor. Avalanche CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yüzde 3,7 düşüş kaydetti.

avax 4 saatlik 2
AVAX’ın 4 saatlik grafiği

Avalanche bulunduğu bölge itibariyle kararsız bir seyre sahip. Fiyat bandına en yakın direnç 17,5 dolar iken en yakın destek ise 16,5 dolar bandı. Avalanche’taki fiyat hareketinde bir sonraki seviyeler olarak burası gösterilebilir. Avalanche yazı yazıldığı an itibariyle ise 17 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner