Yükleniyor...

Bitcoin 19 Dolardan İşlem Görüyor! 20 Eylül 2022 Piyasa Analizi

Kripto para piyasalarının toplam piyasa değeri CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yüzde 2,7'lik yükselişle 977 milyar dolara yükseldi.

Bitcoin 19 Dolardan Islem Goruyor 20 Eylul 2022 Piyasa Analizi

Kripto para piyasalarının toplam piyasa değeri CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yüzde 2,7’lik yükselişle 977 milyar dolara yükseldi. Gelin kripto para piyasasındaki son duruma beraber bakalım. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Solana‘daki (SOL) fiyat hareketlerini beraber inceleyelim. Bitcoin kaç dolardan işlem görüyor? Ethereum hangi seviyede? Solana‘daki son durum ne?

Bitcoin (BTC) Son Durum

CoinGecko verilerine Bitcoin, son 24 saatte 4,5 yükseldi. Piyasanın lider kripto parası Bitcoin, düşüşle beraber 19 bin seviyesinin üstünden işlem görmeye başladı. Bitcoin’in bu düşüşünden tüm piyasa etkilendi. Bu düşüş Bitcoin’in en son kaydettiği rallide yükseldiği seviyeleri kaybetmesine neden oldu ve satıcılı piyasanın devam ettiği görüldü. Bitcoin böylece yeniden 19 bin dolara gelmeyi başardı.

btc 4 saatlik 13
Bitcoin’in 4 saatlik grafiği

Bitcoin‘in bu seviyelerden tepki alarak yeniden 20 bin dolar bandına tutunması oldukça önemli olacak. Eğer buradan bir düşüş göreceksek bir sonraki durak 17 bin dolar bölgesi olabilir. Eğer bir yükseliş olacaksa da Bitcoin’in ilk durağı 20 bin dolar bandına tutunmak olacaktır. Bitcoin yazı yazıldığı an itibariyle 19 bin dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin canlı fiyatı için tıklayın.

Ethereum (ETH) Son Durum

Piyasa Ethereum Merge’ünün ilerleyen günlerde Ethereum fiyatına olumlu yansımasını beklerken Ethereum düşüş kaydetti. Bu bağlamda Ethereum (ETH) tarafındaki fiyat hareketini incelediğimiz zaman ise ETH‘nin, CoinGecko verilerine göre son 24 saatte 4,2’lik yükseliş gösterdi.

eth 4 saatlik 11
Ethereum’un 4 saatlik grafiği

Ethereum’da bir sonraki hedef tekrardan 1.500 dolar seviyesine tutunması diyebiliriz. Eğer Ethereum tarafında düşüş olursa ilk durağımız 1.200-1300 dolar bandı olabilir. Yazı yazıldığı an itibariyle Ethereum 1.350 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ethereum’un anlık fiyatı için tıklayın.

Solana (SOL) Son Durum

Piyasanın en popüler 9. kripto parası olan Solana, son 24 saatte 3,4 yükseliş kaydetti. Solana bulunduğu alan itibariyle destek ve direnç arasında yoluna devam ediyor. Solana‘nın fiyat bölgesine en yakın direnç 34 dolar bölgesiyken en yakın destek bölgesi ise 30 dolar bandı diyebiliriz.

sol 4 saatlik 2
Solana’nın 4 saatlik grafiği

Solana (SOL) yazı yazıldığı an itibariyle 32 dolardan işlem görüyor.

Solana’nın anlık fiyatı için tıklayın.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner