Yükleniyor...

Bitcoin 2.0 Olarak Adlandırılan GRIN, Halen Belirsizliğini Koruyor

Yaklaşık bir buçuk yıl önce halka açık bir şekilde başlatılan Grin Coin (GRIN), özellikle gizlilik, ölçeklenebilirlik ve kolay takas edilebilir özelliği ile duyurulduğu andan itibaren birçok övgüye maruz kalmıştı.

bitcoin 2 0 olarak adlandirilan grin belirsizligini koruyor

Yaklaşık bir buçuk yıl önce halka açık bir şekilde başlatılan Grin Coin (GRIN), özellikle gizlilik, ölçeklenebilirlik ve kolay takas edilebilir özelliği ile duyurulduğu andan itibaren birçok övgüye maruz kalmıştı. Mimblewimble isimli Bitcoin alternatifi (Bitcoin 2.0) bir blockchain protokolü üzerine inşa edilen kripto para beklediği ilgiyi bir türlü göremedi.

Halka açılması ile birlikte, her geçen gün metriklerinde azalma yaşanan kripto para, geçen yıl ise tamamen çöktü. Ancak haftalık GRIN/USD(T) grafiğine bakarsak, GRIN’de bazı hareketlenmelerin yaşandığını görebiliyoruz. RSI’da sürekli olarak düşen fiyat 0.50 dolar civarında bir zemin bulmuş olabilir ve bu seviyeden bir sıçrama yaşayabilir.

Grin ağındaki Hashrate seviyesi de 2020 yılında tamamen çökmüştü. Şu an ise tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmış durumda.

Yaşanan dik düşüş, Grin’in ASIC madencilerini yavaş yavaş devreye sokma ve GPU madencilerine, endüstriyel madencilik hakim olmadan önce kendi paylarını alabilmeleri için fırsat olarak sunulan ve her altı ayda bir gerçekleşen madencilik algoritmasında yaşanan planlı değişiklikler sebebi ile açıklanabilir.

Piyasaya çıktığından itibaren yaşanan tüm bu gerilemeye rağmen, Grin bir proje olarak halen hayatta. Grin ekibinin kasasında ise halen bir milyon doların üzerinde ki kripto para, projenin desteklenmesi için saklanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner