Yükleniyor...

Bitcoin 9 bin 200 Dolar Seviyesine Ulaşacak mı?

Bitcoin (BTC) fiyatının 7 bin 700 dolardan 9 bin 200 dolara yükseldiğini gösteren iki haftalık güçlü bir performansın ardından, lider kripto para birimi 9 bin 200 dolarlık başka bir girişimde bulunmadan önce konsolide olduğu görülüyor.

bitcoin 9 bin 200 dolar

Bitcoin (BTC) fiyatının 7 bin 700 dolardan 9 bin 200 dolara yükseldiğini gösteren iki haftalık güçlü bir performansın ardından, lider kripto para birimi 9 bin 200 dolarlık başka bir girişimde bulunmadan önce konsolide olduğu görülüyor. Bu süreç gerçekleştikçe ve Bitcoin’in hakimiyet oranı hafifçe düştükçe, birçok altcoin, çift haneli kazançlarla birleşti ve bu da birçoğunu 2 yıl boyunca azalan trend çizgilerini test etmeye ve hatta aşmaya itti. En önemlisi, ETH / BTC çifti, Cointelegraph yazarı Michaël van de Poppe’nin ayrıntılı olarak ele aldığı gibi uzun vadeli düşüş trendinin üzerine çıktı.

18 Ocak’ta 9 bin 200 dolarlık değerin ardından, tüccarlar düşüş eğilimini hafifçe ters çevirdi ve 200 günlük hareketli ortalamanın altında bir yeniden gözden geçirme çağrısı yaptı. Neyse ki, boğalar destek bölgesini 8 bin 470 dolardan savunarak iyi bir iş çıkardı ve daha kısa zaman çizelgeleri şu anda Bitcoin (BTC) Bollinger Band göstergesinin hareketli ortalamasının üzerine baskı yapmaya çalışıyor.

19 Ocak’tan bu yana fiyat, 8 bin 475 doları test etmek için beş kez düştü. Trader’ların, desteğin savunması noktasında alım satım yaptıklarını, bunun da yatırımcıların Bitcoin’in mevcut kurulumunun kısa vadede 9 bin dolara kadar çıkma olasılığını desteklediğine inanılıyor. Bitcoin’in işlem hacmi de azaldı, bu da MACD’nin fiyatta keskin bir değişiklik yapmadan önce tipik olan ve yükseliş sinyali olan 4 saatlik zaman diliminin sinyal çizgisiyle birleşti.

Bitcoin 9 Bin Dolara Geri Döner mi?

Yüksek hacimli bir artış Bitcoin fiyatını 9 bin dolara geri döndürse bile daha arzu edilen bir hareket olarak BTC fiyatının 9 bin 113 doları geçmesi bekleniyor. Günlük 9 bin 200 doların üzerinde bir yüksek seviyenin ayarlanması, ivmeyi geri kazandıracak ve Bitcoin’in 9 bin 600 dolara devam etmeye hazır olduğunu gösterecektir.

Bitcoin, şu an yatay eksendeki fiyatlamasını sürdüren sürdürüyor. Desteğin aşağı yönlü kırılması durumunda 7 bin 693’e kadar düşüşler yaşanabilir. Yukarı yönlü hareketlilikte ise direnç noktaları sırasıyla 8 bin 900, 9 bin 56, 9 bin 200 ve 9 bin 569 olarak ifade ediliyor.  Belirtilen direncin yukarı yönlü kırılmasıyla Bitcoin’in yükselişini sürdürmesini sağlayabilir.

Ayı ve Boğa Senaryoları

Ayı senaryosunda Bitcoin’in 8 bin 470 doların altına düşmesi durumunda, trader’lar fiyatın  8 bin 200 dolardan da aşağıya düşmesini bekliyor. Bu seviyenin altında bir düşül ile 7 bin 200 dolara kadar gerileme yaşanabilir.

Daha önce tartışıldığı gibi, bir yükseliş sonucu Bitcoin fiyatının 9 bin 133 doların üzerine çıkması 9 bin 200 dolara ulaşmasını sağlayacak. Bu seviyeye çıkmak dijital varlığın 9 bin 600 dolara ulaşması ve daha sonrasında muhtemelen 10 bin dolara itilmesine yol açacak.

CoinMarketCap verilerine göre BTC şu an 8 bin 687 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner