Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Sonunda Yükselişe Geçecek mi?

Kripto piyasaları son rallinin ardından hafif bir gerilemeyi takiben istikrarlı bir biçimde devam ediyor.

ethereum yükselişe geçecek mi

Kripto piyasaları son rallinin ardından hafif bir gerilemeyi takiben istikrarlı bir biçimde devam ediyor.  Ethereum (ETH) hala güçlü görünüyor ancak herkesin aklında bir soru var. ETH sonunda iki yıllık ayı pazarından çıkabilecek mi? 2020’nin başından beri Ethereum Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi. Sadece üç hafta içinde dünyanın ikinci en popüler kripto varlığı yüzde 33 artarken, BTC yüzde 20’nin biraz üzerinde artış gösterdi. Hafta sonu küçük geri çekilme ile ETH fiyatları yavaş yavaş yükseldi, birkaç saat önce 170 dolara ulaştı ve bir süre orada kaldı. CoinMarketCap verilerine göre Ethereum şu an 168 dolardan işlem görüyor.

ETH’nin bir sonraki büyük direnç noktası, 200 günlük hareketli ortalamanın bulunduğu 180 doların biraz üzerinde ve bunun ötesinde 200 dolarlık psikolojik bariyer yer alıyor. Mevcut momentum devam ederse, Ocak ayı sonuna kadar 50 ve 200 günlük hareketli ortalamalar altın kesişim işareti olabilir. Bu son kez 2019 yılının Nisan ayının başlarında gerçekleşti ve iki ay boyunca yüzde 133 artış yaşandı.

Ethereum İçin Yükseliş sinyalleri

Uzun vadeli teknik sinyaller de yükselişe geçti. Haftalık MACD tarihte dördüncü kez yaşandı. ETH tüccarı Alexander Fisher, “Önümüzdeki birkaç hafta içinde test etmesini görmek ve onaylamak için izlemek gerek. Ama bu süper bir boğa” ifadelerini kullandı. Başka  popüler kripto para analistleri de bu düşünceyi tekrarlayarak Ethereum’un iki yıllık ayı pazarından bir kopuşa çok yakın olduğunu belirttiler. Galaxy BTC adlı kripto para tüccarı, “ETH $, 2 yıllık düşüş trendini kırmak için birkaç hafta geride. Gelecek hafta olası boğa sinyali gelecek. Şubat, kalkış ayıdır” dedi.

Ethereum’un birkaç yıl önce birincil kullanım sebebi ICO’ları finanse etmekti. Küresel bir düzenleyici baskı ve 2018 boyunca epik çöküşünün ardından milyonlarca ETH satıldı. Sonuç olarak Ethereum’un hala tüm zamanların en yüksek seviyesinin yüzde 87 oranında altında olduğu iki yıllık bir ayı piyasası yaşanıyor. Bugün Ethereum için en hızlı büyüyen kullanım alanlarından biri, merkezi olmayan finans piyasalarında teminattır. Defipulse.com’a göre şu anda DeFi protokollerinde kilitli 3,2 milyon Ethereum var, bu tüm tedarikin neredeyse yüzde 3’ü. Ethereum, herhangi bir bankadan çok daha fazla getiri sağlayabilecek merkezi olmayan borçlanma ve borç verme piyasalarına yakıt sağlamak için giderek daha fazla kullanılıyor. Bu endüstri büyüdükçe, Ethereum’a olan talep de artacak ve bu Bitcoin momentumu ile birleştiğinde nihayet dijital varlığı kendi karanlık durumundan kurtaracak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner