Yükleniyor...

Ripple (XRP) Teknik Analiz: 22 Ocak 2020

Ripple’in paribu.

Altcoin Fiyat Analizi

Ripple’in paribu.com verilerine göre TL bazındaki günlük grafiği aşağıda gösterilmiştir. Resimde siyah renkte gösterilmiş olan düşen trend çizgileri arasında sıkışık bir seyir izliyor. Grafikteki yeşil renkte gösterilmiş olan kısa vadeli yükselen trend çizgisinin kırılması durumunda mavi yükselen trend çizgisine kadar geri çekilme devam edebilir. Yeşil yükselen trend çizgisi bu günler için 1.35 seviyesinde, mavi yükselen trend çizgisi ise 1.21 seviyelerinde destek gösteriyor.

Ripple XRP Fiyat Analizi

XRPTRY’nin geçtiğimiz günlerde görmüş olduğu 1.47 TL’lik seviye, aynı zamanda, 2.90 TL seviyesinden beri yaşanmış olan düşüşün 0.24 fibonacci katsayılık geri çekilme seviyesine denk geliyor. Aşağıdaki grafikte bu durum gösterilmiştir.

Ripple XRP Fiyat Analizi

Buna göre yükselişin devam edebilmesi için 1.47 direncinin üzerinde kapanışların gelmesi gerekir. Bu gerçekleşirse ripple/tl’nin bir sonraki hedefi 1.73 seviyesindeki 0.382 fibonacci katsayılık geri çekilme seviyesi olarak karşımıza çıkıyor.

RIPPLE/TRY İNDİKATÖR ANALİZİ

RSI, STOCH RSI ve ADX indikatörleri aşağıdaki grafikte gösterilmiştir. RSI ve STOCH RSI göstergelerinde de fiyatlardaki kısa vadeli yükselen trend çizgilerine paralel yükselen trendler gerçekleşmekte.

Burada özellikle dikkat edilmesi gereken indikatör STOCH RSI. Stoch RSI grafikte gösterilmiş olan yükselen trend çizgisinin altına inerse RSI’ın ve daha sonra da fiyatların yükselen trend çizgisini  aşağı kırma ihtimali artmış olacaktır.

Diğer taraftan ADX indikatörünün 40 seviyesinin de üstünde olması trendin oldukça güçlü olduğunu gösteriyor. ADX ile ilgili unutulmaması gereken nokta şu: ADX trend yönü hakkında bilgi vermez. Trend aşağı ya da yukarı olabilir ama ADX’in 20 üzerinde olması piyasada bir trendin olduğunu gösterir. ADX indikatörünün 40 üzerinde olması trendin güçlü olduğunu gösterir ama bu, trendin bozulmayacağı anlamına değil, fiyat hareketlerinin sert olacağı anlamına gelir.

Ripple XRP Fiyat Analizi

Özetle;

1,35 seviyesi destek olarak takip edilmeli. Bu seviyenin kırılması durumunda indikatörlerle ilgili yukarıdaki açıklamalar da dikkate alındığında çok hızlı bir şekilde mavi yükselen trend çizgisinin destek göstereceği 1,21 seviyeleri test edilebilir. 1.21 seviyesinin üzerinde kalındıkça orta vadeli yükselen trendin devam ettiği düşünülebilir.

Yükselişin devam edebilmesi için 1.47 seviyesindeki direncin aşılması gerekir. Bu seviyenin aşılması durumunda fiyatların hızlı bir şekilde 1.73 seviyelerini test etme ihtimali yüksektir.

Kısa vadede STOCH RSI’a özellikle dikkat etmekte fayda var.

Bol kazançlar dilerim.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner