Yükleniyor...

Bitcoin, Paranız İçin Güvenli Bir Sığınak mı?

Dünyaca ünlü ekonomist Campbell Harvey, Cointelegraph'a Bitcoin hakkında bir röportaj verdi.

bitcoin güvenli bir sığınak mı

Dünyaca ünlü ekonomist Campbell Harvey, Cointelegraph’a Bitcoin hakkında bir röportaj verdi. Röportajda Bitcoin’in güvenli bir sığınak olup olmadığı başta olmak üzere birçok konu konuşuldu.

2019 yazında, 10 yıllık eksi 3 aylık getiri eğrisi 13 yılda ilk kez tersine çevrildi. Terse dönme sırasında, Bitcoin’in fiyatı yılın tüm zamanlarının en yüksek seviyesine ulaştı.

3 Ocak 2020’de ABD Başkanı Donald Trump, İranlı general Qassem Soleimani’nin insansız hava aracıyla öldürülmesini emretti. İran hükümeti, 8 Ocak’ta Irak’ta Bağdat yakınlarındaki iki Amerikan üssüne füze fırlatarak misilleme yaptı. İran-ABD gerilimi sırasında Bitcoin’in fiyatı yüzde 21 artarak 7 bin doların biraz altından ve yaklaşık 8 bin 500 dolara yükseldi.

Harvey Bitcoin Hakkında Ne Söyledi?

Başka bir küresel ekonomik krizin önlenmesi ve daha fazla uluslararası çatışma tehdidi önemli bir soruyu doğurdu: Bitcoin güvenli bir sığınak mı?

Bu anlatıyı araştırmak için Cointelegraph dünyaca ünlü ekonomist Campbell Harvey’in görüşünü aldı. Harvey şimdi Duke Üniversitesi’nde J.Paul Sticht Uluslararası İşletme Profesörü ve yedi yıldır blockchain ve kripto para birimleri üzerine ders veriyor. Bu röportajda “Bitcoin’in güvenli bir sığınak olup olmadığı” hem savaş hem de durgunluk bağlamında tartışılıyor. Ayrıca, Harvey dijital paraların ABD Doları’nın küresel hegemonyasını zayıflatabileceğine dair bir vizyonu da detaylandırıyor.

Röportajı izlemek için:

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner