Yükleniyor...

Bitcoin Balinaları Ne Yapmaya Çalışıyor? Analistler Açıkladı

Flipside Crypto'daki araştırmacılara göre, Bitcoin balinaları milyarlarca dolar değerindeki kripto varlıklarını daha küçük cüzdanlara aktarıyor.

bitcoin balinalari

Flipside Crypto’daki araştırmacılara göre, Bitcoin balinaları milyarlarca dolar değerindeki kripto varlıklarını daha küçük cüzdanlara aktarıyor.

Yeni bir raporda, 1000 BTC veya daha fazla BTC tutan BTC balinalarının, 1000 BTC’den daha az miktar tutan daha küçük cüzdanlara toplam 423.914 milyar dolar değerinde para gönderdiği tespit edildi. Balinalar, açık piyasada işlem görebilecekleri kripto borsalarına BTC göndermiyor gibi görünüyor.

Amaç Daha Az Dikkat Çekmek Olabilir

Balinaların neyin peşinde olduğunu kanıtlamak imkansız olsa da, Flipside pazar analisti Rochelle Guillou, daha az dikkat çekmek veya tezgah üstü satışlara hazırlanmak için varlıklarını “dağıtabileceklerini” söylüyor.

Laura Shin ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda Willy Woo, yeni yatırımcıların, CEO’ların ve yönetim kurullarının kurumsal ve kişisel cüzdanlara koymak için Bitcoin’i toplayan büyük bir akın gördüğünü açıkladı:

“Belki de yeni kurumsal yatırımcılar BTC’yi doğrudan OG’lerden satın almak ve borsalardan hep birlikte kaçınmak istiyorlar.”

Guillou, bazı balinaların uluslararası bankacılığın seyahat kuralını ihlal etmeden merkezi borsalarda kripto para birimi satmak için BTC’yi 10.000 dolardan az cüzdanlara kaydırabileceğini söylüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner