Yükleniyor...

Bitcoin’e (BTC) Yatırım Yapan Milyarder Listesi Büyümeye Devam Ediyor

Milyarder Bitcoin (BTC) boğalarının listesi hız kesmeden büyümeye devam ediyor.

bitcoin milyarderlerinin sayisi her gucun artiyor 1024x644

Milyarder Bitcoin (BTC) boğalarının listesi hız kesmeden büyümeye devam ediyor. Kripto para analisti Alex Krüger yaptığı açıklamada, ünlü  yatırımcı ve Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett’ın da yakında bu listeye katılacağını iddia ediyor.

Bu hafta, Duquesne Capital’in Eski Başkanı Stanley Druckenmiller, Bitcoin yatırımcısı olduğunu açıkladı ve piyasa değeri bakımından lider konumda bulunan Bitcoin’in yatırımcıları arasına katıldı.

Druckenmiller’ın yaptığı açıklamanın ardından, Block Works Group’dan Jason Yanowitz, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, BTC sahibi milyarderlerin bir listesini oluşturdu.

Listede, Bitcoin’e 50 milyon dolar yatırım yapan Square’ın CEO’su Jack Dorsey ve kripto paralara yatırım yapmayı, Apple veya Facebook gibi şirketlere erken yatırım yapmaya benzeten MicroStrategy’nin CEO’su Micheal Saylor bulunuyor.

 

Ekonomist ve Bitcoin boğası olarak bilinen Alex Krüger’de kendi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Tudor Investment Corporation Başkanı Paul Tudor Jones ve Druckenmiller gibi kurumsal devlerin BTC’ye olan desteğini duyurduktan sonra, Warren Buffett’ın da fikirlerini değiştirebileceğine inandığını belirtti.

“Warren Buffett bir değer yatırımcısı ve nakit akışı istiyor. Sonunda gelip Bitcoin madencilerine ve altyapı şirketlerine yatırım yapacak. “

Buffett, 2013’ten beri Bitcoin’i açıkça eleştirdi ve 2020 Şubat’ında asla Bitcoin veya başka bir kripto para birimine sahip olmayacağı iddiasını yeniden gündeme getirdi. Ancak Buffett, değer deposu varlıklarının bir savunucusudur ve yakın zamanda, yaklaşık 563 milyon dolar değerinde Barrick Gold’un 20 milyondan fazla hissesini satın aldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner